В Україні зростають ціни на лохину

В Україні на минулому тижні було зафіксовано зростання цін на лохину, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Основна причина зростаючої цінової динаміки – скорочення пропозиції лохини в умовах активного попиту. Багато виробників повідомляли про те, що завершили сезон реалізації літніх сортів даної ягоди.

У той же час садівники, які зараз реалізують лохину пізніх сортів, отримали можливість знову підвищити ціни на свою продукцію. В результаті даних цінових коригувань лохина на українському ринку пропонується до продажу за ціною 150-220 грн/кг ($ 5,46-8,01/кг), що в середньому на 10% дорожче, ніж тижнем раніше.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день лохина є однією з найбільш перспективних нішевих ягідних культур в Україні. За інформацією фахівців, на даний момент лохина є лідером серед ягідних культур по розширенню площ.

«Причина такої зацікавленості українських садівників у вирощуванні лохини криється в стабільно високих цінах на цю ягоду на внутрішньому ринку, а також в активному попиті на неї з боку країн Євросоюзу, Близького Сходу і Південно-Східної Азії. При цьому варто відзначити, що споживання лохини продовжує невпинно зростати не тільки в Україні, а й в усьому світі. – коментує ситуацію Олександр Хорєв, керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі і фрукти». – Практично всі великі виробники або вже сертифікували своє виробництво відповідно до вимог міжнародних стандартів, або планують це зробити найближчим часом, щоб отримати вихід на зовнішні ринки».

Нагадаємо, що детальний огляд поточної ситуації на ринку лохини в Східній Європі і перспектив на наступні п’ять років буде незабаром доступний в дослідженні «Ринок лохини високорослої в Східній Європі – 2020». Дослідження вийде 25 серпня, а за більш детальною інформацією Ви можете звертатися до проєкту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Fruit-Ukraine.org за інформацією EastFruit

Джерело https://fruit-ukraine.org

Відповісти

Ваш email не публікується