Експерт УПОА розповіла, як змінилася ціна на плодоовочеву продукцію за рік

В період карантину від пересічних українців можна було почути думку про те, що ціни на овочі та продукти відчутно зросли.  Проте, чи є це припущення вірним?  Єксклюзивні подробиці стосовно змін цін на плодоовочеву продукцію за рік, та реальні цифри та факти представила   директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва в  інтерв’ю для телеканалу «2+2», – передає Agri-gator

директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва

«Говорячи про підвищення цін на овочі, в першу чергу варто відзначити подорожчання в сегменті томатів та огірків. На сьогоднішній день ціни на червоний круглий томат в Україні коливаються в межах від 17 до 21 грн/кг. Для порівняння, в кінці серпня минулого року ціни на томати знаходилися на рівні 7-16 грн/кг. Істотне подорожчання спостерігається і в сегменті огірків. Сьогодні середні гуртові ціни на горбкуватий огірок в Україні – 17-23 грн/кг, хоча роком раніше діапазон цін становив 7-12 грн/кг. Основна причина такого подорожчання криється в доволі напруженому сезоні тепличних овочів. Через аномально холодні весняні місяці сівозміни томатів в тепличних комбінатах істотно змістилися. І тільки з середини серпня на ринок почала надходити продукція нового обороту. Ще однією причиною високих цін на огірки та томати є зниження виробництва продукції відкритого ґрунту. В результаті несприятливих погодних умов спостерігалося не тільки кількісне, але і якісне зниження урожаю цих овочів. Відповідно пропозиція томатів та огірків з місцевих теплиць не може покрити високий попит на дану продукцію, а компенсувати зниження пропозиції ґрунтових і тепличних томатів за рахунок імпортної продукції на сьогоднішній день неможливо, оскільки запаси в сусідніх країнах також обмежені. Прогнозується, що ціни в сегменті томатів та огірків почнуть знижуватися тільки після зростання пропозиції продукції з місцевих комбінатів та початку сезону активного імпорту», – зазначає директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Що ж стосується овочів борщового набору, то за рік гуртові ціни на продукцію даного сегменту не тільки не зросли, але й знизилися.
На сьогоднішній день гуртові ціни на картоплю в Україні коливаються в межах від 5,5 до 7 грн/кг. Для порівняння, в кінці серпня 2019 року картопля відвантажувалася від 7 до 10 грн/кг. Таким чином, ціни на картоплю за рік знизилися в середньому на 25-30%. Незважаючи на не найкращі погодні умови в період вегетації картоплі, українські фермери оптимістично оцінюють потенційний урожай. До того ж після рекордно високих цін на картоплю, які трималися практично протягом всього минулого сезону, багато фермерів збільшили площі під цією культурою. І це стосуються як виробників, які вирощують картоплю в промислових масштабах, так і господарств населення, які вирощують картоплю на присадибних ділянках для власних потреб. Відповідно, очікується, що пропозиція картоплі в цьому сезоні буде на досить високому рівні, і причин для подальшого зростання цін в даному сегменті немає.

Що ж стосується інших овочів борщового набору, то у порівнянні з показниками минулого року збільшення цін в даному сегменті майже не спостерігається.

Сьогодні ціни на цибулю в Україні коливаються в межах від 3 до 4,5 грн/кг. Для порівняння, в минулому році цибуля в кінці серпня коштувала від 4,5 до 7 грн/кг. А ось морква, навпаки дещо подорожчала за рік. Сьогодні фермери пропонують ці овочі по 4,5-7 грн/кг, в той час як роком раніше середні гуртові ціни складали 4-4,5 грн/кг. Збільшення цін на моркву по відношенню до минулого року, обумовлене досить високим попитом на ці овочі, а також несприятливими погодними умовами в основних регіонах виробництва, що ускладнює збір середніх сортів моркви. Втім, виробники сповіщають, що урожай моркви в цьому році, як мінімум залишиться на рівні минулого року і очікувати високих цін на ці овочі по сезону не варто.

У сегменті білокачанної капусти сезонні підвищення цін пов’язані з періодом міжсезоння: середні сорти капусти поступового йдуть з ринку, а збирання пізніх сортів фермери планують розпочати на початку вересня. Зараз гуртові ціни на капусту коливаються в межах 3-5 грн/кг, хоча роком раніше ціни на ці овочі знаходилися в межах 3,5-6 грн/кг. Очікується, що після збору капусти пізніх сортів ціни в даному сегменті також знизяться.

Більше інформації можете дізнатися з відеорепортажу:

Читайте також:  Експорт українського яблука цього року зросте через збільшення його виробництва – Катерина Звєрєва

Agri-gator  за інформацією УПОА

Відповісти

Ваш email не публікується