Україні загрожує стрімке поширення золотарника канадського — SuperAgronom.com

Золотарник канадський вже сьогодні завдає великої шкоди не тільки природі Україні, але лісовому і сільському господарству. За ступенем небезпеки для навколишнього середовища і благополуччя людини цей чужорідний вид знаходиться в одному ряду з амброзією та борщівником Сосновського.

Про це інформує прес-служба ГУ Держпродспоживслужби у Хмельницькій області.

Агресивному поширенню золотарника канадського сприяють кілька чинників:

    • по-перше, як вид-чужинець, він не зустрічає так званих ворогів з-поміж рослин-конкурентів і комах;

 

    • по-друге, кожен кущ золотарника виробляє до 100 тисяч насінин, які відрізняються дуже високою схожістю — до 95%;

 

    • по-третє, коріння золотарника виробляють інгібітори — речовини, які пригнічують ріст інших рослин.

 

 

«В багатьох країнах золотарник занесений до списку карантинних об’єктів, які являють серйозну загрозу не тільки біорізноманіттю, але й здоров’ю населення. У боротьбі з золотушником канадським сьогодні у нас поки ще є невелика перевага, але це всього 3-5 років. Важливо використати її ефективно і зробити все можливе, щоб взяти золотарник під контроль. Якщо з ним не боротися, то за рік золотарник канадський може збільшити свою площу до 15%», — йдеться в повідомленні.

 

Зі слів фахівців, боротися з золотарником можна хімічними і механічними методами. Скошувати небезпечний бур’ян рекомендується в міру відростання до 15-20 см, тобто 3-4 рази за сезон. Альтернативою може бути одноразове скошування у другій половині серпня до визрівання насіння. В цьому випадку скошені рослини потрібно обов’язково утилізувати — спалити або закомпостувати. Там, де золотарник займає значні площі, ефективним рішенням буде переорювання з підсівом багаторічних злаків.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується