Головні новини тижня від AGRI-GATOR (24.08 – 28.08)

Ріст державного боргу, нова мінімалка, продовження карантину, депутатська аграрна рада, зниження мита на кукурудзу, зменшення врожайності ріпаку, перший учасник експерименту по приватній залізничній тязі, прапор України із тюків соломи та інші агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

 

  • Рада збільшила мінімальну зарплату до 5000 грн. Верховна Рада України 25 серпня 2020 р підтримала в цілому проект Закону України «Про внесення змін до Закону України« Про державний бюджет України на 2020 рік », яким передбачено поетапне збільшення мінімальної заробітної плати та встановлення її з 1 вересня на рівні 5 тис. грн в місячному розмірі (зростання на 5,9%).

 

 

 

 

 

  • Аграрний союз підписав меморандум про співпрацю з Китаєм. «Аграрний союз України» і «Китайська торгова асоціація» підписали меморандум про співпрацю. Це буде розвивати міжнародне співробітництво в аграрній сфері, торгово-економічні зв’язки між українськими та китайськими партнерами, а також інноваційно-інвестиційне співробітництво.

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

  • На експорт з України пішло близько 6 млн т зерна. Обсяг експорту зернових культур з України з початку 2020/21 МР станом на 26 серпня 2020 р склав 5,93 млн т, що на 22% нижче за показник минулого року (7,6 млн т).

 

 

 

  • Україна вичерпала евроквоти на 8 видів продукції. Українські експортери в 2020 р використовують можливості 31 з 40 тарифних квот на безмитну поставку продукції в Європейський Союз. Станом на 17 серпня 2020 року вже повністю використано 8 тарифних квот на: мед, ячмінну крупу і борошно, оброблені томати, оброблений крохмаль, виноградний і яблучний соки, кукурудзу, продукти переробки солоду і крохмалю, цукор.

 

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

 

  • В Україні фермери трьох регіонів можуть вирощувати оливки. Південь України все більше стає схожим за кліматичними умовами на Грецію. Так, аграрії Миколаївської, Херсонської та Одеської областей, де спостерігаються кліматичні зміни, можуть «озолотитися» на вирощуванні оливок і виробленні оливкової олії.

 

  • В Україні зростає промислове вирощування бузини. Нині в Україні дрібні землевласники та селяни-одинаки на присадибних ділянках все частіше висаджують бузину як бізнес-культуру. Більшість виробників культури мають плантації по 5-10 соток, одиниці мають по півгектара.

 

 

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

 

 

 

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується