Німецький атташе: розвиток органічного землеробства в Україні відкриє величезні можливості для сільгоспвиробників

По словам атташе з питань аграрної політики Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні Франка Мюллера,   органічне сільське господарство має потенціал не тільки з точки зору сталості, а й має також економічний потенціал до усього сільського господарства в цілому.  Про потенційні можливості розвитку органічного сільського господарства в Україні, і успішний досвід ведення органічного землеробства в Німеччині експерт розповів під час Всеукраїнського Фермерського Форуму, який проходить сьогодні у Києві, – повідомляє  Agri-gator


“В  Німеччині прийнята  стратегія сталого розвитку, і одна з її цілей полягає у тому, що 20%  усіх сільськогосподарських земель буде оброблятися відповідно до принципів органічного землеробства.
Ми імплементували цю стратегію розвитку, вона виявилася дуже успішною, і завдяки цьому нам вдалося збільшити приріст використання земель згідно принципів органічного сільського господарства, з 3% на рік до 8%.  В 2020 році цей показник ще зріс , і наразі 10% усіх сільськогосподарських угідь сертифіковані відповідно до вимог органічних стандартів” – зазначив  атташе з питань аграрної політики Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні Франк Мюллер.
На думку німецького експерта, органічне землеробство робить внесок не тільки в поліпшення стану орних земель і в цілому екології, а й вирішує економічні питання. Зокрема відкриває  нові перспективи для малих і середніх фермерських господарств як альтернативи конкуренції з великими корпораціями. Окрім цього, Франк Мюллер   зробив наголос на тому, що саме  органічна галузь виявила свою стійкість в умовах кризи.

“Розповім про факт, який особисто мене дуже здивував. В Німеччині, як і наразі в більшості європейських країн, дуже багато людей   зазнало економічних збитків, через пандемію коронавірусу. Можна було би подумати, що попит на органічну продукцію впав. Але факти свідчать зворотнє –  люди почали купувати навіть більше органічної продукції, ніж до карантину. Тому, це не тільки ринок майбутнього, це й ще галузь яка є стійкою до кризи ” – наголосив фахівець.

Атташе також висловив слова подяки заступнику міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарасу Висоцькому, та назвав рішення про Держпідтримку розвитку органічного виробництва в Україні вірним вектором.

“Дуже важливо мати чітку регуляторно-законодавчу базу, і зрозуміле маркування цієї продукції. В Україні вже був прийнятий відповідний закон, тому мені дуже приємно що ми можемо надавати підтримку в цьому напрямку, та також і далі розвивати наш проєкт   «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства» ” – додав атташе.
Зазначимо, що  для стимулювання розвитку органічного виробництва в Україні планується розширити державну підтримку цієї галузі з 2021 року. За словами Тараса Висоцького, державна підтримка органічної галузі на 2021-2023 роки передбачає компенсацію витрат фермерам за сертифікацію органічного виробництва, дотації на сільськогосподарські угіддя, здешевлення удвічі витрат на придбання дозволених для використання в органічному виробництві засобів захисту рослин та добрив.
Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується