Брак вологи та високі температури вплинули на пригнічення ростових процесів у рослин

Майже на всій території країни протягом останніх днів відмічалися нерівномірні опади — від слабких та помірних до короткочасних сильних злив.

За даними аналітичної довідки агрометеорологічних умов та стану посівів, опублікованої на сайті НААН, умови для подальшого росту та розвитку пізніх теплолюбних, овочевих та баштанних культур складались цілком сприятливо, але не на всій території країни. Особливо на сході, півдні і центральних областях через недостатнє зволоження ґрунту та високі температури повітря відбувалось пригнічення ростових процесів у рослин. Там, де пройшли опади, ситуація дещо покращилась.

«У рослин пшениці, ячменю ярих та вівса триває фаза «повна стиглість насінин». Зернобобові культури (горох, вика та люпин) теж на завершальній стадії достигання. Загальний стан посівів ярих культур переважно добрий. У пізніх ярих культур (кукурудза, соняшник, соя, гречка) тривають фази «цвітіння» та «формування насіння». Льон на більшості площ знаходиться у фазах «жовта» та «повна стиглість». У проса ранніх строків сівби закінчується фаза «викидання волоті». Стан посівів переважно добрий та задовільний», — йдеться в повідомленні.

Зазначається також, що спекотна і волога погода сприяє масовому розвитку бур’янів, хвороб та шкідників у посівах.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується