Українські фахівці створили проєкт із компостування органічних відходів

Команда українських розробників додатку BioBin та громадська організація «Україна без сміття» запускають проєкт для киян, який  допоможе  утилізувати органічні залишки з користю для довкілля та свого гаманця. Як стверджують організатори, проєкт «УБС Компост»  працюватиме за принципом поворотної тари, – повідомляє Agri-gator

За інформацією  засновників проєкту, кожен охочий може отримати на станції NoWaste Recycling Station спеціальне відерце на 10 л для комфортного збору органічних відходів вдома. Наповнене відерце треба принести на станцію, щоб отримати взамін нове й чисте та продовжувати збирати харчові відходи. Прийом відбуватиметься на станції у суботу й неділю.

У NoWaste Recycling Station всю зібрану органіку пересипатимуть у вуличний компостер, а відерця митимуть. Отриманий компост «Україна без сміття» планує через рік  подарувати користувачам сервісу — як добриво для кімнатних рослин.
Як зазначається,  вартість прийому 1 відерця (10 л) накопичених органічних відходів становитиме 60 грн. Ця сума покриває витрати на організацію прийому і миття відерець.
Також  засновники проєкту продемонстрували  результати опитування,  згідно якого виявилося, що близько 13% бюджету українців зрештою опиняється в сміттєвому відрі. Все це — викинуті харчові відходи, з яких,  на 60%  складається все наше сміття.

Нагадаємо, нещодавно ми писали , що   у  Львові запрацював перший в  країні компостувальний майданчик.
Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується