Головні новини тижня від AGRI-GATOR (03.08 – 07.08)

0

Концепція розвитку українського овочівництва, видача ліцензій на виробництво спирту приватним заводам, експортовано майже 3 млн. тонн зерна, скорочення перевезення зерна по Дніпру, новий рекорд на пшеничному полі та інші агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

 

 • У МЕРТ презентовано концепцію розвитку українського овочівництва до 2025 року. 4 серпня у форматі Zoom-конференції відбулася чергова зустріч робочої групи з питань сприяння розвитку картоплярства та овочівництва при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. В ході засідання фахівці Української плодоовочевої асоціації презентували концепцію розвитку овочівництва до 2025 року.

 

 • В Уряді України назвали кількість агропідприємств, які отримають держдопомогу. 3 серпня Мінекономіки затвердило розподіл коштів у розмірі 124,9 млн. грн. для компенсації суб’єктам господарювання АПК за фактично сплачені відсотки за користування кредитами за січень-червень 2020 року. Кошти отримають 696 позичальників, які подали заявки до уповноважених банків.

 

 • Майже 60% виданих позик за програмою Доступні кредити 5-7-9% припадає на АПК. Найбільш активними учасниками програми «Доступні кредити 5-7-9%» все ще залишаються підприємці, що працюють в сфері сільського господарства. На них припадає 58% всіх виданих позик програми.

 

 • Україна і Малайзія проведуть перший онлайн-форум бізнесу. Перша онлайн-зустріч українського та малайзійського бізнесу, присвячена харчової промисловості та аграрних технологій, відбудеться 15 вересня. Зустріч організована Радою експортерів та інвесторів при МЗС і малайзійської організацією MATRADE, яка об’єднує малайзійський бізнес.

 

 

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

 

 • Протягом останніх трьох сезонів експорт українського гороху скоротився у понад два рази. За даними ІА «АПК-Інформ», за три сезони експорт українського гороху скоротився з 872 тис. тонн в 2017/18 МР до ​​424 тис. тонн за підсумками сезону, що завершився. При цьому фокус збуту гороху з України змістився з Індії на країни ЄС, зокрема на Іспанію та Італію.

 

 • Експорт українського борошна в новому сезоні знизився на 30%. З початку 2020/21 МР станом на 3 серпня Україна експортувала 19,1 тис. тонн борошна, що на 8,2 тис. тонн (30%) менше показника аналогічного періоду 2019/20 МР (27,3 тис. тонн).

 

 • Експорт олійного льону впав до 6-річного мінімуму. Експорт олійного льону в 2019/20 МР (вересень-червень) склав 9,4 тис. тонн (-14% до аналогічного періоду минулого року за рахунок зниження врожаю). Це найнижчий показник за останні шість сезонів.

 

 • З України вперше експортують рафіновану соняшникову олію танкерною партією в США. United Barge Company перевезла для компанії «Бунге Україна» 5 тис. тонн соняшникової олії між портами Дніпро і Миколаїв. Високоякісна рафінована олія, буде поставлена в Новий Орлеан. Відвантаження в США з України це велика рідкість, а відвантаження рафінованої соняшникової олії танкерною партією і зовсім трапилася вперше.

 

 • Вперше за останні 5 років Україна знизила експорт м’ясної продукції. У І півріччі 2020 року експорт продукції м’ясної групи зменшився проти січня-червня 2019 року на 12,2 % – до 319 млн дол. Це перший негативний результат за останні п’ять років. Починаючи з 2015 року зберігалася позитивна тенденція збільшення обсягів експорту м’яса та субпродуктів.

 

 

 • Україна більш ніж удвічі наростила імпорт білоруської сільгосппродукції. Частка сільгосппродукції у взаємній торгівлі між країнами за сім місяців 2020 року становить $344 млн. (15,7%), що на 9,8% менше, ніж торік за аналогічний період. Експорт вітчизняної сільгосппродукції до Білорусі скоротився на 20% – до $283,9 млн., а імпорт білоруських товарів агровиробництва зріс на 138,3%, до $60,2 млн.

 

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЦІНИ

 

 • На Хмельниччині будують один з найпотужніших олійних заводів Європи. У Старокостянтинові, що на Хмельниччині, будується великий олійно-екстракційний завод. Це високотехнологічний та один з найпотужніших заводів з переробки масляних культур у Європі. За рік він перероблятиме 1 мільйон тон насіння соняшнику.

 

 

 

 • В Україні 4 місяці скорочується перевезення зерна по Дніпру. За січень-липень 2020 року по Дніпру в Україні перевезли 1,56 млн. т зерна. Це на 29% менше, ніж в аналогічному торішньому періоді (2,2 млн т).  Обсяги зернових перевезень по головній річці країни скорочуються четвертий місяць. У липні обсяги знизилися на 24,7% – до 361 тис. тонн зерна (480 тис. тонн в 2019 році).

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

 • Новий рекорд України: на пшеничному полі під столицею з’явилася фігура гігантської пляшки. Так місцеві комбайнери не тільки відсвяткували закінчення сезону збору врожаю, а й встановили національний рекорд України. Розмір фігури — 202 м в довжину і 57 м завширшки. Її навіть видно з космосу. Новий національний рекорд України встановили п’ять комбайнерів шляхом покосу.

 

 • Рослинні олії та молочна продукція – лідери зростання серед цін на продовольство у світі. Згідно з даними спеціалізованої доповіді ФАО індекс цін на рослинні олії виріс на 7,6% в порівнянні з червневим значенням і досягнув максимального рівня за останні п’ять місяців. Значення Індексу на молочні продукти збільшилося на 3,5%.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується