«Прогноз про рекордний врожай зернових в Україні – інсинуація з метою збивання ціни» – фермер

0

За оцінками фахівців Української Зернової Асоціації, в 2020 році Україна може отримати новий рекорд врожаю зернових – близько 100 млн.т, з експортом в 61 млн., перевищивши торішні показники (в 2019 р. за даними УЗА врожай зернових склав 98 ​​млн.тонн.). Але за словами українських сільгоспвиробників, інформація про рекордні показники цього року є помилковою: аграрії відзначають падіння виробництва, і зазначають що погода, хаотична земельна реформа і несприятлива кон’юнктура цін на світовому ринку знизять райдужні прогнози щодо результатів 2020/2021 маркетингового сезону, – повідомляє Agri-gator

«Ще в квітні було зрозуміло, що в 2020/2021 сезоні потенціал виробництва та й зовнішньої торгівлі  буде значно нижчим. Більшість регіонів потерпало від засухи, в Одеській області катастрофічні результати, у колег з Кіровоградської, Миколаївської, Вінницької областей серйозні збитки по всіх культурах. Врожай в кілька разів менший ніж попередньому році»- розповідає Agri-gator Олексій Нестеров, представник фермерського господарства «Колос».

Читайте  також:  Засуха сильно погіршила стан озимих на півдні України – моніторинг

На думку аграрія, прогноз про рекордний врожай зернових, який активно просувають представники профільних асоціацій – не що інше, як провокація для поширення паніки серед українських сільгоспвиробників.

 

«Моніторинг з некоректними даними вводить в оману нашого фермера. Після подібних «прогнозів» він починає все з жахом розпродавати, ціна на зерно летить вниз»- додає Нестеров.

Раніше, думку щодо  відсутності рекорду, висловлював  також і генеральний директор  Української аграрної конфедерації  Павло  Коваль.
“У 2020 році я би не став націлюватися на рекорди, але те, що буде не менше врожаю, ніж минулого року – це очевидно. Попередні розрахунки експорту пшениці будуть на рівні 17,5-18 млн т. Внутрішній ринок буде повністю забезпечений і харчовою, і фуражною пшеницею” – зазначив Павло Коваль.
Слід також зазначити, що за інформацією представників Мінекономіки, станом  на 4 серпня, в Україні  вже намолотили 18,3 млн т озимої та ярої пшениці. Урожай зібрано із площі 4,78 млн га, або з 72% від прогнозованих 6,66 млн га.  Обмолот культури вже завершився у 6 областях, середня врожайність пшениці з початку збиральної кампанії становить 3,83 т/га.  У трійку лідерів увійшли Дніпропетровська, Кіровоградська та Луганська області.
Читати також:  Пшеницю вже завершили збирати аграрії 6 областей

Відповісти

Ваш email не публікується