Європейська Бізнес Асоціація закликає реформувати екологічне законодавство та не допустити монополії Держекоінспекції

0

Представники Комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації  просять   переглянути нарахування штрафів та не допустити монополії Держекоінспекції.   На їх думку,  в цілому ефективність системи державного екологічного контролю багато років в Україні викликає питання, і це має негативний вплив як на довкілля, так і на бізнес, – передає Agri-gator

“Реформа екологічного контролю вже давно назріла. Державна екологічна інспекція повинна мати чітко визначений порядок проведення перевірок, мінімізуючи безпідставне втручання інспекторів у виробничі процеси компаній. Для цього надзвичайно важливим є прозорий діалог та кооперація бізнесу і влади щодо поширення знань про захист довкілля та зменшення антропогенного впливу на природу” – прокоментувала  заступниця директора Європейської Бізнес Асоціації  Світлана Михайловська під час Круглого столу щодо реформи державного екологічного контролю.

Читати також:  ЄБА презентувала комітет з напрямку промислової екології та сталого розвитку

Наразі у Верховній Раді зареєстровано 3 законопроєкти, які  покликані змінити систему державного екологічного контролю – №3091, №3091-1 та №3417. Проте, представників бізнесу не влаштовують жоден з них.
У ЄБА наголосили на тому, що важливо не допустити надання контролюючому органу повноважень зупиняти діяльність підприємств. З цих же міркувань вони просять залишити за компаніями право оскаржувати рішення контролюючого органу. Окрім того,   за словами   Світлани Михайловської,   потрібно не допустити набуття органом державного екологічного контролю функцій Державної служби морського та річкового транспорту України. Адже це призведе до дублювання функцій, що є неприпустимим. Також вона наголошує на необхідності переглянути обґрунтованість нових розмірів штрафних санкцій,   та більш чітко регламентувати поняття рейдових перевірок.
Agri-gator

 

Відповісти

Ваш email не публікується