Польський садівник: “Врожай яблук в Польщі в цьому році буде значно нижче середнього показника за останні 5 років”

Незважаючи на те, що в цьому році врожай яблук в Польщі буде ліпшим, ніж в минулому році, він все ще відстає від п’ятирічного середнього. Про це в коментарі для Agri-gator розповів польський садівник  Едвард Камінські (Edward Kamiński)

За словами фермера, цей сезон можна назвати сезоном невизначеності в усіх відношеннях.


«З травня по червень погода була сприятливою, можна сказати ідеальною для виробників яблук. Але великої шкоди було завдано пізніми весняними заморозками, які торкнулися майже усіх країн Європи. Це призвело до значних втрат очікуваної врожайності»- повідомив польський садівник.

Очікується, що в цьому році загальний врожай перевищить торішній обсяг, але буде значно нижче середнього показника за останні п’ять років.


«Звичайно, минулий екстремальний сезон був катастрофічним для виробників. Більшість господарств втрачали до 70-80% обсягу яблук. Заморозки змінилися посухою, і в садах обсипалися ще недостиглі плоди. У цьому році погода була більш прихильною, літо принесло достатню кількість опадів, так що, по принаймні, якість врожаю не погіршилася. Але наслідки втрат продукції в цьому році обов’язково відіб’ються на обсягах європейського експорту, врожаю буде меньше.Запаси, що залишилися від врожаю минулого року, і продукція цього сезону буде реалізовуватися і закривати потреби всередині країни »- зазначив Едвард Камінські.

За словами польського фермера, наразі ціни на яблука досить високі, в середньому близько 6 злотих (1,36 євро).
«Це значення в два рази перевищує середнє значення за останні роки, але оцінити ціни після збору врожаю дуже складно, особливо в світлі епідемії коронавірусу» – додав Камінські.
Зазначимо, що Польща є найбільшим постачальником яблук в Україну, більше 90% всього імпорту в країні – це саме польське яблуко.
Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується