Експерт розповів про нелегальні схеми українських одноосібників

Більшість одноосібників, які начебто власноруч обробляють свої невеликі земельні паї, насправді здають їх в нелегальну і необліковану оренду, з якої потім фермери не платять податків. Так вважає заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Михайло Соколов, – передає Agri-gator
За інформацією прес-служби ВАР,  на сьогодні в Україні, за різними оцінками, нелегально обробляється від 13 до 15 млн га с/г землі.

“В офіційному обробітку у нас приблизно 20 млн га землі. Але так було не завжди. У 2012-2014 роках, за мінусом територій, які ми втратили, офіційно оброблялось 35 млн га. Тобто, колись всі ці землі оброблялись легально і з них платились податки. Виходить, близько 15 млн га сьогодні обробляється нелегально”, – повідомляє Михайло Соколов.

Формально ці землі обробляються одноосібниками – людьми, які самі взялись за господарювання на своїй землі.

“Але це – лише формально, оскільки більшість із цих земель здаються нелегально в оренду і власники отримують за них кошти, не сплачуючи податків. Якщо поїхати і подивитись на ті землі, які належать одноосібникам, то побачимо, що поле обробляється єдиним масивом. Це означає, що зовсім не самі люди, яким належить ця земля, її обробляють, а тіньові фермери. Це комерційна діяльність, яка приховується від контролюючих органів і з якої не сплачуються податки”, – додає заступник голови ВАР.
Зазначимо, нещодавно ми писали про те, що  у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №3131, який встановлює мінімальний податок на землю на рівні 1,5 тис. грн за гектар. Після його прийняття усі одноосібники будуть змушені платити цей податок.
Читати також:  Експерт назвав “підводні камені” законопроєктів №3131 та №3131-1

Відповісти

Ваш email не публікується