Україна аграрна: головні досягнення цього року

У день Фермера хочеться згадати про головні здобутки українських аграріїв у цьому році. Адже навіть незважаючи на холоди, посуху, кризу і коронавірус, наші виробники знову дивують рекордами, розширюють експортний потенціал, розвивають технології і демонструють всьому світу свою силу і значимість. Agri-gator підготував добірку найяскравіших подій року агросектора України.

 


В Україні відкрили роботизовану молочну ферму. На суперсучасній молочній фермі на Вінничині замість доярів працюють роботи. Завдяки чіпу-сережці на вусі корови, машина ідентифікує кожну тварину і фіксує величезну кількість даних про неї. Якщо корова зайшла в станцію добровільного доїння не в свій час, робот її виганяє. А коли вчасно, — то виконує всі процедури: миє, доїть і дезінфікує. «Родзинка» ферми – класична музика, яка використовується в якості акомпанементу.Українські інженери розробили “Пасіку Майбутнього”. Кожен “розумний вулик” обладнано електронними IoT пристроями, які передають інформацію про життя бджіл пасічникам безпосередньо на смартфон. Запатентовано ноу-хау саме в Україні. Проєкт пройшов відбір на European Bee Awards 2019. Творців “Пасіки Майбутнього” запросили на церемонію до Європейського парламенту у Брюсселі.

Українська компанія “Інсолар-холод” побудувала високотехнологічне сховище, з передовим методом зберігання яблук. Вперше в Україні застосована система не вже відомого регульованого газового середовища (РГС), а динамічного газового середовища. Унікальна технологія дозволяє зберігати яблука в ідеальному стані протягом 2 років. Поки сховище в єдиному екземплярі побудовано для ТОВ «Сади Дніпра». Варто зазначити, що якісне зберігання стало одним з факторів того, що цій компанії вдалося поставити висококласні яблука на найбільш вимогливі і дорогі ринки Азії.

Україні вдалося експортувати рекордні 55 млн т зерна. З початку 2019-20 маркетингового року, станом на червень 2020 року, з України експортовано 54,8 млн т зернових культур, що на 7,5 млн т більше, ніж за аналогічній период минулого маркетингового року. На  зовнішні ринкі поставлено: пшениці – 20,1 млн тонн; ячменю – 4,9 млн тонн; жита – 8,2 тис. тонн; кукурудзи – 29 млн тонн. Окрім цього того, експортовано борошна пшеничного та других культур – 318,3 тис. тонн, що на 47,3 тис. тонн більше, ніж за відповідній период минулого МР.

Два роки тому український виробник ЗЗР компанія UKRAVIT почав працювати над створенням біохімічного агроіндустріального парку, додавши до вже наявного сучасного виробництва найважливішу науково-дослідницьку складову, а саме R & D центр – «Інститут здоров’я рослин». Сьогодні вчені наукового центру розробляють нові формуляції препаратів для різних кліматичних зон і працюють над фундаментальними дослідженнями, а також створюють нові біохімічні технології захисту і вирощування різних культур. Це комплексний технологічний проєкт, наразі він вдосконалюється і розвивається. Аналогів подібному агроіндустріальному парку немає ні в Україні, ні в Східній Європі.

Три українські аграрні ЗВО потрапили до престижного міжнародного рейтингу. Сумський національний аграрний університет, Херсонський державний аграрний університет та Білоцерківський національний аграрний університет потрапили до міжнародного рейтингу університетів U-Multirank. Рейтинг реалізується Європейським центром розвитку вищої освіти в консорціумі з рядом дослідницьких організацій. На чолі консорціуму – Центр дослідження вищої освіти, Німеччина (CHE Centre for Higher Education).

Українська компанія «Варіант Агро Строй» почала поставки вітчизняного елеваторного обладнання в Європу. Українською технікою наразі користуються в  Румунії, Молдові, Естонії і Словенії, та найголовніше, що прогресивній компанії вдалося заломити стереотипи про те, що імпортне обладнання краще українського.

Українське ягідне підприємство ТОВ “Нікдарія” (TM iBerry) і одна з найбільших компаній-імпортерів свіжих фруктів Перської Затоки Farzana Trading з ОАЕ підписали на виставці WOP Dubai 2019 угоду про регулярні авіапоставки української лохини в сезоні 2020 року. Подібну угоду можна назвати справжнім проривом у відносинах між ягідними господарствами України та покупцями з Об’єднаних Арабських Еміратів.

В Україні розробили та успішно запровадили у виробництво інноваційний продукт для відгодівлі тварин – білковий соняшниковий концентрат “Проглот”, що  здатен  повністю змінити світовий ринок кормів і посунути з ринку продукти з сої. Продукт розроблено ТОВ “Потоки” (м. Дніпро”) у співпраці з українськими та світовими вченими. Наразі “Проглот” вже зацікавив представників тваринницької галузі з Туреччини та Німеччини, які зробили кілька великих замовлень та готується до виходу на інші експортні ринки.

Редакція Agri-gator вітає усіх представників аграрної галузі нашої країни з днем Фермера, і бажає виключно вдалих сезонів і невпинної прогресії по всіх секторах аграрної галузі.

Відповісти

Ваш email не публікується