Верховна Рада прийняла законопроект про планування земель — АГРОПОЛІТ

Верховна Рада України прийняла законопроект №2280 Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель. Про це повідомляється на офіційному сайті ВРУ.

Законопроект підтримали 320 народних депутатів.

Законопроектом визначається 5 основних змін до Земельного кодексу:

    • зонування земель у межах територій ОТГ та розроблення комплексних планів просторового розвитку громад;

 

    • зникнення «видів використання земельних ділянок» та поява «функціонального призначення територій»;

 

    • цільове призначення в межах виду функціонального призначення території визначається власником земельної ділянки самостійно і не потребує розроблення проєкту землеустрою;

 

    • громадянин, який бажає безоплатно приватизувати земельну ділянку або отримати в користування земельні ділянки державної або комунальної власності, в електронному вигляді через Публічну кадастрову карту подає заявку до компетентного органу;

 

    • до 10 років можуть встановлюватися обмеження та обтяження на використання земельних ділянок, необхідні для розміщення об’єктів, та можуть примусово відчужуватися.

 

Нагадаємо, комітет ВРУ з аграрних та земельних питань підтримав у другому читанні законопроект №2280 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель».

Також повідомлялося, що Всеукраїнська асоціація громад звернулася до президента України Володимира Зеленського та Верховної Ради України з проханням невідкладного ухвалення законопроекту №2280«Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель».

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується