Українські аграрії втратять до $500 млн через запровадження квот на імпорт міндобрив – експерт

Ефект від запровадження квот на імпорт мінеральних добрив в Україні – втрата від $100 до $240 млн ВВП. Такий результат досліджень , проведених Київською школою економіки (KSE), –  повідомляє  Agri-gator

За інформацією фахівців Київської школи економіки, через запровадження квот Україну чекают наступні наслідки:
1) вигода (додаткові доходи) виробників міндобрив – 63-238 млн дол. США;
2) втрати аграріїв – 174-509  млн дол. США ( при цьому менші виробники зазнають більших втрат);
3) вигода трейдерів – 10-33 млн дол. США; в найгіршому випадку це може бути величина ренти держслужбовців від адміністрування та розподілу квот;
4) сукупний ефект на економіку – втрати на рівні 100-238 млн дол. США.

Крім того, очікується зростання цін на селітру на 5-22%.

“Окрім суттєвих втрат для економіки та агровиробників, ініціатива щодо запровадження квот несе ризики зриву поставок через ліцензування або адміністрування квот. Це потенційно корупційний ризик”, – зазначив професор Київської школи економіки Олег Нів’євський.

Відштовхуючись від наданої інформації, фахівці Київської школи економіки не рекомендуть запроваджувати квоти на імпорт мінеральних добрив.

“Потрібно більше працювати безпосередньо з хімічною галуззю над її розвитком і робити це не за рахунок сільгоспвиробників. В хімічній галузі є чудовий фактор розвитку – зростаючий внутрішній попит з боку АПК. Від роботи конкурентного ринку, разом із підвищенням ефективності та інвестиціями у технології та інновації, виграють усі – і виробники, і споживачі”, – підсумував Олег Нів’євський.
Не підтримав ідею запровадження квот і  екс-міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов. За його словами ,це приклад як держава намагається підтримати одну галузь, при цьому інша галузь втрачає значно більше від цієї підтримки.
“Таких рішень в Україні багато. І це частково пояснює чому ми бідна держава” – прокоментував Милованов  на сторінці у  Facebook.
Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується