ЄС збільшує інвестиції у «зелений» перехід до 40 млрд євро

Європейська комісія запропонувала збільшити кошти, призначені для енергетичного переходу вугільних регіонів на поновлювані джерела енергії, з 7,5 млрд євро до 40 млрд євро, – передає Agri-gator

Цей крок є частиною нових зусиль Комісії з протидії впливу COVID-19. Нові заходи були представлені головою Комісії Урсулою фон дер Ляєн в Європейському парламенті. Таким чином Комісія дає важливий політичний сигнал, підвищуючи бюджет Фонду: підтримка Центральної та Східної Європи в боротьбі з кліматичними змінами залишається пріоритетним завданням.

Фонд «зеленого» переходу є одним з трьох стовпів Механізму справедливого переходу, передбаченого в рамках інвестиційного плану «Зеленої угоди» в Європі. Крім 7,5 млрд євро, Комісія запропонувала 2,5 млрд євро в рамках наступного довгострокового бюджету ЄС і ще 30 млрд євро з бюджету ЄС наступного покоління, заявила Комісія.

Ось суми для деяких країн у новій пропозиції з розподілу:

  • Польща – 8 млрд євро;
  • Німеччина – 5,1 млрд євро;
  • Румунія – 4,4 млрд євро;
  • Болгарія – 2,7 млрд євро;
  • Греція – 1,7 млрд євро;
  • Словенія – 538 млн євро;
  • Хорватія – 387 млн ​​євро;
  • Кіпр – 210 млн євро.

Комісія також запропонувала кредитну лінію в державному секторі, яка буде реалізована спільно з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), з метою мобілізації від 25 до 30 млрд євро. Це повинно привести до збільшення державних і приватних інвестицій в рамках переходу до 150 млрд євро в порівнянні з раніше запланованими 100 млрд євро, заявив виконавчий орган ЄС.

Слід зазначити, що  в нашій країні “зелений” перехід відкладається на невизначений термін. Одна з основних енергетичних ініціатив уряду полягає в тому, що він хоче змінити «зелений» тариф, який виявився занадто накладним для бюджету. Однак проблема в тому, що Україна фактично змінює правила уже після початку гри – низка інвесторів зайшли на ринок ВДЕ в Україну під чіткі правила і гарантії уряду, що вони не змінюватимуться.

Agri-gator  за інформацією  Kosatka.media

Відповісти

Ваш email не публікується