Українські виробники молодої картоплі стали заручниками нової проблеми – Seeds

Через перевиробництво молодої картоплі в поточному році у разі проблем з реалізацією на ринках виробники можуть залишати її на полях. Так вважає виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі (УАВК) Оксана Руженкова.

За її словами, багато аграріїв розширили площі під цією культурою з 5-10 га у минулому році до 100 в поточному із-за гарної ціни в 2019/2020 маркетинговому році (червень 2019 – травень 2020) в період збуту.

“Підозрюємо, що в кінці травня – червні картоплю будуть залишати на полях, тому що площі серйозно розширено саме під ранньою картоплею”, – сказала Оксана Руженкова.

Вона допускає, що виробники не зможуть продати весь вирощений обсяг, оскільки якість картоплі у новачків не буде відповідати вимогам супермаркетів.

“Багато сподівалися заробити на Великдень, коли б картоплю стояв 60-80 гривень, але ніхто не очікував введення карантину”, – прокоментувала Руженкова.


На даний момент вартість української молодої картоплі в магазинах становить 30-45 гривень проти 18 гривень за єгипетську, яку реалізують під виглядом молодої, і 24 гривень за азербайджанську, який за фактом є реекспортованим російським, оскільки у період карантину були проблеми з логістикою і транспортуванням продукції на великі відстані.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Українських Новин

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується