Коломойський домігся свого: розвиток ВПЕ повністю зупиняється – експерт

Останні дії та ініціативи уряду у сфері відновлювальної енергетики свідчать про те, що Україна практично припиняє «зелений» енергетичний перехід та порушує усі взяті на себе зобов’язання у цій сфері. Про це у своїй колонці на Економічній правді написав співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний, – передає Agri-gator

«Слід визнати факт: розвиток ВДЕ повністю зупиняється, група “Приват” з колегами домоглися свого. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль декларативно повідомив нам на початку зустрічі, що підтримує зелену енергетику, але потім на практиці більше двох годин ми обговорювали як її зупинити», – коментує фахівець.

За словами Ігора Тинного,  домовленостей між урядом та інвесторами у відновлювальну енергетику досягти не вдалося.

«Підсумок: усі pre-PPA по сонячній енергетиці припиняють свою дію з 1 липня (через 40 днів). Хто не встиг побудувати свої об’єкти – втратять все. Раніше витрачені десятки мільйонів доларів на девелопмент, мережі, проєктування, купівлю землі і тд – все списується на збитки», – стверджує експерт.
Читати також:  Через 5-10 років в Україні виведуть з експлуатації атомні блоки – експерт

Також Тинний зазначає, що для вітрових електростанцій умови дещо кращі.

«Для вітростанцій істотно кращі умови. Передбачається можливість добудувати розпочаті об’єкти весь 2021 рік і з невеликим 5% зниженням тарифу – весь 2022 рік. Тобто, ще 2.5 роки», – повідомив Ігор Тинний.

На думку експерта, сьогодні намагаються “кинути” інвесторів у “зелену” енергетику, а завтра це може станеться з будь-яким іншим бізнесом.
“Таке недалекоглядне ставлення на роки знищить інвестиційний клімат в країні, що сильно відкине Україну в розвитку” – підсумував   Ігор Тинний.
Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується