В ЄС скоротять використання пестицидів і просуватимуть органічне фермерство

Європейська комісія оприлюднила сьогодні плани щодо захисту біорізноманіття в Європейському союзі при одночасному створенні більш стійкої продовольчої системи, наполягаючи на необхідності як скорочення використання пестицидів, так і заохочення органічного фермерства, – пише Agri-gator 

У відповідності зі своїм прагненням скоротити викиди парникових газів до нуля до середини століття, Єврокомісія хоче вдвічі скоротити використання хімічних пестицидів до 2030 року і забезпечити, щоб принаймні 25% сільськогосподарських земель були зарезервовані для органічного землеробства, в порівнянні з 8% в даний час .

Комісія також хоче посадити не менше 3 додаткових мільярдів дерев протягом наступних десяти років.

Застосування протимікробних препаратів, в тому числі антибіотиків, також має бути скорочено на 50% в рибному господарстві і тваринництві.

Згідно з даними ЄС, сільськогосподарська діяльність генерує близько 10% від загального обсягу викидів парникових газів.

“Природа є життєво важливою для нашого фізичного і психічного благополуччя, вона фільтрує наше повітря і воду, регулює клімат і запилює наші посіви”, – зазначила Стелла Кіріакідіс, комісар з питань здоров’я та безпеки харчових продуктів. – Але ми діємо так, як ніби це не має ніякого значення, і втрачаємо її з безпрецедентною швидкістю. “

Франс Тіммерманс, віце-президент Єврокомісії з так званої зеленої угоди, заявив, що нові плани, які повинні бути схвалені державами-членами, допоможуть блоку оговтатися від економічної кризи, викликаної пандемією коронавірусу.

“За нашими оцінками, на глобальному рівні стійкі продовольчі системи можуть створити нову економічну цінність в розмірі понад 1,8 трлн євро”, – повідомив Тіммерманс.

Комісія також підрахувала, що інвестиції в органічне сільське господарство допоможуть створити на 10-20% більше робочих місць на гектар, ніж традиційне сільське господарство.

Agri-gator за інформацією Eurointegration

Відповісти

Ваш email не публікується