На плантації малини в Нідерландах замінили тунелі напівпрозорими сонячними батареями

Кущі малини на висоті 2,50 метра закрили сонячними модулями, які захищають чутливі рослини від сильного дощу і граду, і одночасно виробляють електроенергію. Для цього розроблена спеціальна монтажна система з інтегрованими двометровими сонячними модулями, які покривають два ряди малинових кущів і нахиляються на 10 градусів на схід і захід, – повідомляє  Agri-gator    

Технологію Agrophotovoltaik («Агрофотовольтаік»)  впровадив нідерландський фермер Піт Альберс.

«Технологія Agrophotovoltaik дозволяє контролювати врожайність і збирати ягоду протягом усього прибирального періоду безперервно уникаючи піку дозрівання ягоди в період низької вартості, так як середня температура під рядами модулів приблизно на 5 градусів нижче, ніж в звичайних тунелях з прозорої плівки. Збирачі малини можуть працювати і в середині дня, тому що температура на плантації не перевищує норми. Ще однією перевагою використання Agrophotovoltaik є те, що термін служби модульного обладнання триває 30 років, в той час як плівкові тунелі необхідно міняти кожні 6 років », – додав Едгар Гімбель, керівник підрозділу з проектування електростанцій компанії BayWa r.e. Solar Projects.

Як повідомляється, ряди модулів встановлені на невеликій відстані один від одного. Така конструкція працює як система вентиляції, видаляючи вологе повітря і запобігаючи утворенню цвілі на ягодах. Тонка сітка розсіює і розподіляє дощ. Щоб забезпечити малину достатньою кількістю світла, використовуються спеціальні напівпрозорі кристалічні сонячні панелі, які пропускають 25% сонячного світла.

Початкові результати експерименту показали, що врожайність під напівпрозорими модулями потужністю 150 кВт приблизно на 20% нижче, ніж під плівковими тунелями. Проте така технологія  дозволяє контролювати врожайність і збирати ягоду протягом усього сезону безперервно, уникаючи піку дозрівання ягоди у період низької вартості, так як середня температура під рядами модулів приблизно на 5 градусів нижче, ніж у звичайних тунелях з прозорої плівки.

Однією з переваг технології є те, що такі «сонячні» тунелі можна використовувати 30 років, на відміну від плівкових, які необхідно міняти кожні 6 років.

Надалі фермер  планує використовувати тунелі з сонячних панелей на всій малиновій плантації площею 3 га.

Будьте на крок попереду: ще більше актуальних новин аграрної галузі у нашому    Telegram

Agri-gator за інформацією  fruitnews

Відповісти

Ваш email не публікується