«Кордони закриті, добираюся на поле лісовими дорогами як партизан» – аграрій на карантині

Український фермер Андрій Олексієнко, який наразі проживає в Севастополі, в ексклюзивному матеріалі для  Agri-gator   розповів про складнощі при проведенні посівної через обмеження, введених для боротьби з COVID-19. За словами Олексієнко, місцевих фермерів банально не пускають на поля.

«Сотні людей не можуть отримати дозволу для виходу на роботу, а на сільгосптехніку не видаються перепустки. Забезпечення всієї країни продовольством виявляється під загрозою», – розповідає кримчанин.

Як стверджує Олексієнко, в Мінсільгоспі ж запевняють, що аграрії працюють в штатному режимі відповідно до погодних умов.
«На даний момент ліміт пропусків на одну юридичну особу обчислюється одиницями, в результаті сотні працівників не можуть вийти на роботу, – розповідає фермер. Крім того, формат пропусків змінюється чи не кожні два дні. У підсумку, величезні ресурси відволікаються на отримання нових документів »- додає Олексієнко.
Фактично, в результаті дій влади забезпечення продовольством країни ставиться під питання.

«Я розумію потрібність карантину, і всіх заходів протидії поширенню коронавірусу. Але чи всі розуміють, що зерно, овочі та фрукти не ростуть в магазинах і на складах, і що їх привозять з полів? Держава не усвідомлює, що саме навесні і влітку потрібно сіяти, саджати, обробляти і удобрювати плодоовочеву продукцію, інакше просто не буде врожаїв. Чи всім сподобається картопля за ціною лимонів восени?» – з жаром розповідає аграрій.

За словами Олексієнко, тільки в кінці березня сільгосп Департамент Севастополя став запитувати за прізвищами списки працівників. До цього часу, більша половина аграріїв замість трас, добиралися до полів лісовими та польовими дорогами як партизани.
«Моя сім’я вважає мене революціонером, і бунтарем, який порушує загальний режим. Я ж вважаю, що продовольча безпека не менш важлива, ніж епідеміологічна, і дуже шкода, що про це згадають тільки восени»- додає Андрій Олексієнко.

Будьте на крок попереду: ще більше актуальних новин аграрної галузі у нашому    Telegram

Agri-gator    

Відповісти

Ваш email не публікується