В Україні реєструють сорти гігантської ожини

Незабаром в Україні будуть офіційно зареєстровані нові сорти ожини Натчез (Natchez) та Уошита (Ouachita). Ці сорти були створені в рамках селекційної програми ягідних культур Університету штату Арканзас.   Agri-gator    

Ожина Натчез “Natchez” –  один з найсмачніших прямостоячих сортів ожини. Зростання куща стримане і потрібно докласти чимало зусиль, щоб отримати лозу заміщення. Ягода середньої величини (5г), чорна, блискуча, кругла, дуже смачна. Початок плодоношення припадає на середину липня. Ідеальний десертний сорт.

Ожина “Ouachita – один з  сортів Університету США, цінується садівниками як десертна, фермерами – як промислова культура. Ягода солодка, врожайна, безколючкова, входить в розряд кращих серед пряморослих. Має ягоди синьо-чорні, яскраві, блискучі – немов лаковані, щільні, соковиті, зібрані в кисті. Досить важкі – до 4-6 г в середній масі, окремі досягають 10 г, до кінця зборів не дрібніє. Придатні до транспортування, касетної фасування, не втрачає товарного вигляду близько 7 днів.

Смак яскравий, десертний. Врожайність до 30 кг / с куща.

Ожина в Україні

Йдеться про те, що сторони домовились, що по завершенню реєстрації, Фрутек буде призначено генеральним ліцензіатом сортів ожини Натчез та Уошита на території України з правом видавати суб-ліцензії вітчизняним розсадникам.

Наразі ягідники працюють над створенням фонду високооздоровленого матеріалу ожини Натчез та Уошита, це дасть змогу ліцензованим українським розсадникам відразу отримати доступ до базового матеріалу.

“Вже з наступного сезону вітчизняні виробники фруктів та ягід матимуть змогу придбати якісний сертифікований садивний матеріал ожини нових сортів для закладання плантацій”, – йдеться в повідомленні української компанії.

Будьте на крок попереду: ще більше актуальних новин аграрної галузі у нашому    Telegram

Agri-gator    

Відповісти

Ваш email не публікується