XZ

Мінекономіки консультуватиметься з фермерами щодо ринку землі

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства вітає прийняття у другому читанні законопроєкту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Відкриття ринку землі заплановано на 1 липня 2021 року. Повідомляє пресслужба Мінекономрозвитку, пише agronews.ua.

“Дуже важливо, що політичні сили змогли знайти консенсус, внести додаткові запобіжники в проект закону та відкрити нову сторінку в українській історії. Зараз наше головне завдання – підготуватися до відкриття ринку землі і створити всі необхідні умови для того, щоб фермер отримав доступ до кредитних ресурсів, не допустити рейдерства і встановити такі правила гри, які б дозволили створювати нові робочі місця на землі і розвиватися аграрному сектору. Ми розпочинаємо консультації з аграріями та створюємо спеціальну робочу групу по імплементації цього закону“, – прокоментував прийняття закону про ринок землі Міністр економіки, сільського господарства та торгівлі Ігор Петрашко.

Законопроєкт визначає ключові параметри функціонування ринку землі.

Так, законопроєктом передбачається поетапне запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення:

– з 1 липня 2021 року до 1 січня 2024 року покупцями земель сільськогосподарського призначення зможуть бути лише фізичні особи – громадяни України;

– з 1 січня 2024 року покупцями зможуть бути також і юридичні особи.

До 1 січня 2024 року для громадян діятиме обмеження на набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею до 100 га. Зазначене обмеження не поширюється на земельні ділянки, набуті у власність громадянином до набрання чинності законом.

Передбачається заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, вони залишаться державним стратегічним резервом.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується