У США не вщухають судові розгляди по гліфосату

У США Центр з безпеки харчових продуктів подав до суду на Агентство з охорони навколишнього середовища за повторне схвалення гліфосату, – повідомляє Agri-gator

Центр з безпеки харчових продуктів (CFS) від імені коаліції працівників сільського господарства, фермерів і фахівців з охорони навколишнього середовища подав позов до федерального суду проти Агентства з охорони навколишнього середовища (EPA) в зв’язку з повторним затвердженням в січні 2020 року пестициду гліфосату – активного інгредієнта в гербіцидному продукті «Раундап» Monsanto.

У той час як EPA захищає гліфосат, в декількох судових розглядах присяжні прийняли сторону позивачів, які вимагали мільйонних компенсацій за те, що нібито, застосування гліфосату призвело до виникнення у них онкології.

Тепер, як вважають активісти з Центру з безпеки харчових продуктів, EPA схвалив подальші продажі цього гербіциду без повної оцінки руйнівного для здоров’я людини потенціалу гліфосату, а також не взяв до уваги вплив пестициду на зникаючі види.

«Необ’єктивне і незаконне схвалення EPA приносить в жертву здоров’я сільськогосподарських робітників і тварин які знаходяться під загрозою зникнення. Всі вони на вівтарі прибутку Монсанто, – заявив Джордж Кімбрелл, директор з правових питань CFS і адвокат коаліції. – Розплата за Раундап вже близько! »

У той час як EPA офіційно оголосило, що гліфосат не викликає рак, раніше в 2015 році Всесвітня організація охорони здоров’я озвучила протилежну точку зору.

«Всупереч твердженням EPA Трампа, як нормативні, так і незалежні наукові дослідження підтверджують, що гліфосатні гербіциди є канцерогенними і несприятливо впливають на внутрішні органи, – сказав Білл Фриз, консультант з наукової політики CFS. – Агентство не тільки не консультується з найкращою доступною наукою, але цілком покладається на дослідження Monsanto, упереджено збираючи дані».

Читайте також: Менші гравці в індустрії пестицидів готові зайти на ринок хлорпірифосу після можливого відходу Corteva

«Сільськогосподарські робітники і фермери є основою нашої продовольчої системи. Їх сім’ї першими зазнають величезних витрат безвідповідального рішення EPA, в той час як корпоративні акціонери Monsanto-Bayer отримують вигоду», – зазначила Лоретт Пічано, виконавчий директор Сільській коаліції США.

Центр з безпеки харчових продуктів також звинувачує Агентство з охорони навколишнього середовища в тому, що EPA не спромоглося зібрати базові дані про те, скільки гліфосату потрапляє в організм людини при контакті зі шкірою або вдиханні крапель спрею, хоча подібні шляхи впливу особливо важливі для сільськогосподарських робітників і тих, хто використовує Раундап.

Agri-gator за інформацією agroxxi
Будьте на крок попереду: ще більше актуальних новин аграрної галузі у нашому Telegram

Відповісти

Ваш email не публікується