Карантин: необхідність чи розкіш, яку ми не можемо собі дозволити?

Все частіше європейські експерти транслюють думку про те, що економічні наслідки жорсткого карантину для розвитку регіонів можуть бути більш смертоносними, ніж сам вірус. Економічна допомога європейських урядів для малого і середнього бізнесу – короткострокова. Але в певний момент владі доведеться сказати населенню, що їм доведеться вийти на роботу, навіть якщо це спричинить другу хвилю епідемії, – повідомляє Agri-gator

За словами екс-міністра економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Тимофія Милованова, за умов жорсткого карантину, у більшості українців закінчаться гроші на життя через чотири тижні. На підтвердження своїх слів екс-міністр наводить результати опитування, які опублікувала Дослідницька компанія Градус.

“Людям задали питання: “На скільки часу у Вас вистачить грошових ресурсів, враховуючи можливість введення жорсткого карантину?”

19% відповіли, що грошей вистачить на один тиждень, або менше.
36% – на два тижні або менше (це включає 19% вище)
57% – на чотири тижні або менше (це включає 36% вище)
(15% не змогли відповісти на питання)

Особливо складна ситуація на сході, де у 68% закінчаться гроші за чотири тижні. В Києві ситуація найкраща і таких людей є 44%” – зазначає на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Милованов.
На думку екс-міністра, зупинка економіки через карантин може призвести до наслідків значно гірших ніж сама хвороба.
“Через місяць люди просто не будуть мати за що їсти. І тоді наступить справжня трагедія” – констатує Милованов.
Зазначимо, що ще раніше, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що неможливо лікувати людей, якщо в країні немає економічного розвитку.

“Неможливо жити – навіть в самоізоляції – і лікувати людей, якщо ми не продовжимо економічну діяльність, яка просто дозволяє нам жити в цій країні”, – наголосив Макрон.

На думку президента Франції, вакцина від коронавірусу навряд чи з’явиться до кінця 2021 року, а залишатися без роботи до того часу – недоцільно.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель зазначила, що карантин – не вихід із ситуації. Єдине, що зараз може зробити уряд – тягнути час, розтягуючи епідемію на кілька місяців, максимально наближаючись до моменту розробки та впровадження вакцини.

Китай офіційно вирішив відмовитися від найбільш радикальних заходів карантину і визначити пріоритети економічного зростання в найближчі місяці.

В Італії заходи карантину, заплановані до 25 березня, вирішили продовжити. У неділю уряд прийняв рішення заборонити “несуттєву” економічну діяльність. Але, наприклад, дозволено виробництво тракторів і тютюнових виробів. Профспілки не вважають таку діяльність вкрай необхідною для держави.
Наразі про довгострокову стратегію й економічні плани щодо протистояння коронавірусній інфекції не заявили ні в одній країні Європи.

Agri-gator

Будьте на крок попереду: ще більше актуальних новин аграрної галузі у нашому Telegram

Відповісти

Ваш email не публікується