Карантин: необхідність чи розкіш, яку ми не можемо собі дозволити?

0

Все частіше європейські експерти транслюють думку про те, що економічні наслідки жорсткого карантину для розвитку регіонів можуть бути більш смертоносними, ніж сам вірус. Економічна допомога європейських урядів для малого і середнього бізнесу – короткострокова. Але в певний момент владі доведеться сказати населенню, що їм доведеться вийти на роботу, навіть якщо це спричинить другу хвилю епідемії, – повідомляє Agri-gator

За словами екс-міністра економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Тимофія Милованова, за умов жорсткого карантину, у більшості українців закінчаться гроші на життя через чотири тижні. На підтвердження своїх слів екс-міністр наводить результати опитування, які опублікувала Дослідницька компанія Градус.

“Людям задали питання: “На скільки часу у Вас вистачить грошових ресурсів, враховуючи можливість введення жорсткого карантину?”

19% відповіли, що грошей вистачить на один тиждень, або менше.
36% – на два тижні або менше (це включає 19% вище)
57% – на чотири тижні або менше (це включає 36% вище)
(15% не змогли відповісти на питання)

Особливо складна ситуація на сході, де у 68% закінчаться гроші за чотири тижні. В Києві ситуація найкраща і таких людей є 44%” – зазначає на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Милованов.
На думку екс-міністра, зупинка економіки через карантин може призвести до наслідків значно гірших ніж сама хвороба.
“Через місяць люди просто не будуть мати за що їсти. І тоді наступить справжня трагедія” – констатує Милованов.
Зазначимо, що ще раніше, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що неможливо лікувати людей, якщо в країні немає економічного розвитку.

“Неможливо жити – навіть в самоізоляції – і лікувати людей, якщо ми не продовжимо економічну діяльність, яка просто дозволяє нам жити в цій країні”, – наголосив Макрон.

На думку президента Франції, вакцина від коронавірусу навряд чи з’явиться до кінця 2021 року, а залишатися без роботи до того часу – недоцільно.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель зазначила, що карантин – не вихід із ситуації. Єдине, що зараз може зробити уряд – тягнути час, розтягуючи епідемію на кілька місяців, максимально наближаючись до моменту розробки та впровадження вакцини.

Китай офіційно вирішив відмовитися від найбільш радикальних заходів карантину і визначити пріоритети економічного зростання в найближчі місяці.

В Італії заходи карантину, заплановані до 25 березня, вирішили продовжити. У неділю уряд прийняв рішення заборонити “несуттєву” економічну діяльність. Але, наприклад, дозволено виробництво тракторів і тютюнових виробів. Профспілки не вважають таку діяльність вкрай необхідною для держави.
Наразі про довгострокову стратегію й економічні плани щодо протистояння коронавірусній інфекції не заявили ні в одній країні Європи.

Agri-gator

Будьте на крок попереду: ще більше актуальних новин аграрної галузі у нашому Telegram

Відповісти

Ваш email не публікується