В Антарктиді пішов малиновий сніг?

Навколо української антарктичної станції «Академік Вернадський» з’явився малиновий сніг, який нагадує кадри з фільму-катастрофи, – повідомляє Agri-gator

Відповідні фото та пояснення феномену з’явилися у соціальній мережі Facebook Міністерства освіти і науки України:

“Цікаве забарвлення снігу дають мікроскопічні снігові водорості. Наші вчені їх визначили під мікроскопом як хламідомонади Chlamydomonas nivalis. Водорості розмножуються спорами, які не бояться екстремальних температур і зберігаються в снігу протягом всієї тривалої зими. Коли погодні умови стають сприятливими (а зараз в Антарктиді якраз літо), спори починають проростати” – зазначається у повідомленні.

“Оскільки, крім зеленого пігменту – хлорофілу, їхні клітини містять ще й червоний каротиновий шар, на снігу виникають червоні плями ніби від малинового джему. До речі, цей шар захищає водорості від ультрафіолетового випромінювання” – додають фахівці.

«Цвітіння» снігу сприяє зміні клімату. Адже через червоно-малинове забарвлення сніг менше відбиває сонячного світла та швидше тане. Як наслідок — у ньому утворюється дедалі більше яскравих водоростей. З настанням холодів хламідомонада готується до зимового спокою і «цвітіння» снігу припиняється.

Цікаво, що таке явище, крім Антарктиди, можна спостерігати ще і в Арктиці, а також в Альпах та інших високогірних екосистемах.
Agri-gator 

Відповісти

Ваш email не публікується