Український агросектор успішно інтегрується у світовий простір, але бракує інвестицій – Милованов

Український агросектор останнім часом став високопродуктивною сферою діяльності, яка успішно розвивається та інтегрується у світовий простір. Таку думку висловив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов на своїй сторінці у соцмережі Facebook. 

Водночас, очільник МЕРТ зазначив, що ключовою проблемою вітчизняної економіки залишається її недоінвестованість, “яка перетворила Україну на малу, відкриту економіку зі значною часткою сировино-орієнтованих та низько-технологічних секторів”.

Саме тому, за інформацією профільного міністра, частка експорту України у світовій торгівлі і ВВП у світовому ВВП на сьогодні складає лише 0,2 та 0,3 відсотка відповідно, а частка товарів з використанням високих і середньовисоких технологій в експорті товарів – лише 17%.

Також Тимофій Милованов повідомив, що прямі приватні інвестиції на душу населення в Україні складають 767 дол.США.

“Якщо ми хочемо досягти успіху, нам протягом 5 років потрібно 50 млрд дол США прямих іноземних інвестицій. Також потрібно збільшити щорічні обсяги внутрішнього інвестування в понад 2 рази. В результаті ми зможемо знизити знос основних фондів з 60,6 до 48%. А якщо хочемо більше, то потрібно більше інвестицій”,- резюмував міністр.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується