На допомогу фермеру: розроблено безпілотний електротрактор

Японська компанія Kubota, що займається виробництвом важкої техніки, представила прототип безпілотного сільськогосподарського трактора. Згідно з повідомленням компанії, нова машина, яка  покликана полегшити працю фермерів, отримала назву X Tractor, – передає Agri-gator

З 2016 Kubota бере участь в урядовій програмі підтримки фермерів. Ця програма передбачає поступову заміну людей, які йдуть на пенсію, роботами 20 різних типів, включаючи машину для сортування стиглих і перестиглих персиків під час збирання врожаю.

За оцінкою японського Міністерства сільського господарства, середній вік фермерів в Японії в 2016 році становив 67 років. При цьому середній вік фермерів в світі оцінювався в 60 років. По мірі виходу фермерів на пенсію, залишається все менше працездатних людей, зайнятих в сільському господарстві, що загрожує продовольчою кризою.

В рамках урядової програми, Kubota зайнялася розробкою безпілотного трактора і легкого екзоскелета, який полегшить фермерам збірку врожаю і перенесення контейнерів з фруктами і овочами. В урядовій програмі також беруть участь японські компанії Iseki, Yanmar і Hitachi.

Безпілотний трактор X Tractor отримав чотири гусеничних модуля з незалежними приводними мотор-колесами, кілька камер і систему супутникової навігації. Машина здатна самостійно переміщатися по різного роду полів, включаючи і рисові. Трактор здатний в широких межах змінювати кліренс.

Розробники стверджують, що система штучного інтелекту трактора здатна самостійно оцінювати ріст рослин і визначати час для посадки, збирання врожаю або орання землі. Інші подробиці про нову машину не розкриваються. Kubota також не стала уточнювати, коли саме планується почати продажі X Tractor.

У 2017 році фахівці британського дослідницького проекту Hands Free Hectare провели експеримент, в ході якого на експериментальному полі за допомогою роботів провели повний цикл польових робіт: засіяли поле пшеницею, а потім зібрали урожай. Всі ці роботи були проведені при дистанційному нагляді з боку людей.
Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується