Дрібні фермери України можуть непогано заробляти на нішевих культурах

Нішеві культури – непоганий вид заробітку для дрібних фермерських господарств, та перш ніж вирощувати котрусь із них, варто набути певних знань і знайти ринок збуту. В цьому переконаний професор кафедри землеробства і агрохімії імені В.І. Сазанова Полтавської державної аграрної академії Сергій Поспєлов.

“Нішеві культури в нас вирощують дрібні фермерські та селянські господарства й непогано на цьому заробляють. Але їхній істотний недолік — те, що на них не стабільна ціна на ринку.

Тому треба вирощувати кілька культур, щоб перебувати там весь час. Людям слід про це розповідати і навчати цього майбутніх фахівців-аграріїв, бо в молодих агрономів бракує знань про нішеві культури.

Гадаю, виші надолужуватимуть це: поліпшуватимуть підготовку студентів і налагоджуватимуть нові зв’язки з виробництвом, щоб виробники самі керували цим процесом. Адже за нішевими культурами майбутнє”, – каже Сергій Поспєлов.

“Зміна клімату, економічної ситуації сприяли появі культур, для нас не традиційних, наприклад арахісу. Його в нас ніколи не вирощували, а тепер культивують, бо він добре росте й на нього є попит на ринку. Або крокуси, які вирощують для отримання найдорожчої спеції у світі шафрану.

Унікальна культура. Щоб її виростити, потрібні не тільки знання, а й багато працівників, аби зібрати врожай. Сировина — тичинки квіток. Урожай може становити всього кілька кілограмів з гектара”, – додає науковець.

“Але й шафран у нас вирощують. Тобто нішевих культур нині багато. Та радив би перш ніж вирощувати котрусь із них, набути певних знань і знайти ринок збуту. Тільки потім уже оцінювати свої можливості, розробляти бізнес-плани і підраховувати можливі прибутки”, – акцентує Сергій Поспєлов.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Урядового Кур’єра

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується