Погодні умови на Дніпропетровщині негативно вплинули на стан озимих культур

В другій декаді січня на Дніпропетровщині спостерігалась тепла, як для цього часу з туманами та незначними опадами погода. Відсутність умов для загартування призвела до часткового ушкодження листкової поверхні рослин, що надалі може негативно вплинути на стан рослин озимих культур.

Інформацію про стан розвитку та розповсюдження основних шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин станом на 23 січня 2020 року оприлюднило ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Так, середньодобові температури повітря за звітний період були на 3-8°С вище за норму або відповідали їм і знаходились у межах від 3°С морозу до 1°С тепла. При цьому, середньодекадна температура повітря виявилась на 6,3°С вище середньої багаторічної і становила 0,5°С морозу. Максимальна температура повітря підвищувалась до 4,5°С тепла, поверхня ґрунту  прогрівалась до 10°С тепла. Мінімальна температура повітря знижувалась до 4,7°С морозу, поверхня ґрунту охолоджувалась до 6°С морозу.

 

«Сума опадів становила 3 мм або 25% норми. Під час найбільшого похолодання мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3см) знижувалась до 1º морозу і була не загрозлива для рослин озимих культур. Розрахункова критична температура вимерзання на 20 січня  для середньозимостійких сортів озимини у фазі кущіння становила 14ºС морозу», — йдеться в повідомленні.

 

Загалом початок року характеризувався теплою та вологою погодою, а це у свою чергу негативно вплинуло на стан озимих культур. Впродовж довгого часу у рослин озимих культур спостерігались слабкі процеси вегетації, що сприяло утворенню вторинних коренів.

Підсихання ґрунту, теплі умови і достатня кормова база сприяли подальшому заселенню площ сільськогосподарських угідь та утворенню нових жилих нір мишоподібних гризунів.

На сільськогосподарських угіддях виявлено незначне збільшення жилих нір та колоній шкідників. Заселено 36% обстежених площ посівів озимої пшениці, за середньої чисельності гризунів 0,3 кол/га з 1,8 ж.н., максимально 3 кол/га з 5 ж.н. На посівах озимого ріпаку шкідниками заселено 39% обстежених площ, за середньої чисельності 0,3 кол/га з 1,9 ж.н., максимально 2 кол/га з 5 ж.н.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується