Не городом єдиним: родина з Таврії заробляє на виробництві екотоварів і чаїв

Ольга та Михайло Жукови вирішили назавжди повернутися в місце їхнього дитинства — село Іванівка, що в Таврії.  Тут родина запустила домашнє виробництво екотоварів та розвиває зелений туризм.

Ольга з Михайлом власноруч виготовляють і продають ферментовані чаї, лікарські трав’яні збори, прянощі, зілля для обкурювання й багато чого іншого.

А починалося все, як каже пані Ольга, з родини. В кого тиск стрибав, хто застуду підхопив — жінка намагалася зібрати такі трави, які б допомогли одужати. І що більше занурювалася в цю тему, то більше цікавого й корисного дізнавалася.

Лікувальні властивості трав Ольга вивчає за допомогою книг. Усі рослини жінка збирає на власному подвір’ї або на околицях села.

Кожен трав’яний збір родина Жукових випробовує на собі і лише потім виставляє на продаж. Наприклад, ягідно-фруктовий чай “Живчик” Ольга підібрала для себе й доньки, щоб тримати тиск в нормі. Чай “Антивірус” — це загальнозміцнюючий збір, в якому поєднані ферментований іван-чай і чебрець.

Окрім чаїв, господиня робить трав’яні набори для косметичних процедур, наприклад, ванночок для ніг чи догляду за волоссям. А з твердих частин рослин — палички для обкурювання. Ольга розповідає, що в давнину так проводили дезінфекцію: скажімо, глечики обкурювали, щоб у них не скисало молоко.

“Зараз багато йде повернення до органіки. Це якраз та тема, не треба нічого нового придумувати”, – каже господиня.

Упаковує трави Ольга також власноруч: каже, що їй подобається вигадувати дизайн коробок і назви для наборів.  

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Ukrainer.net

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується