В АМПУ назвали найважливіші завдання реформування портової галузі

Ухвалення законопроекту про корпоратизацію АМПУ – одне з найважливіших завдань для галузі в 2020 році. Про це заявив в. о. голови ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Райвіс Вецкаганс в інтерв’ю ІА Інтерфакс.

«Сьогодні АМПУ живе зі стратегічного плану розвитку до 2020 року, затвердженого ще в 2015-му. Тому наприкінці минулого року ми публічно й багаторазово обговорювали концепцію корпоративної стратегії держпідприємства до 2025 року. В результаті Наглядова рада АМПУ схвалила її проект на найближчі 5 років з урахуванням результатів публічних обговорень c зацікавленими сторонами. Уже найближчим часом направимо документ в міністерство для розгляду і затвердження», – сказав Райвіс Вецкаганс.

Він зазначив,що найбільш очікуваними для підприємства є корпоратизація (законопроект розроблено) і пілотні ініціативи державно-приватного партнерства.

 

Перехід до моделі порт-лендлорд – важливий, але більш складний етап. Це підтверджує звіт експертів Світового банку, який презентували наприкінці 2019 року в Києві. На цьому шляху необхідно буде врахувати світовий досвід і український контекст, оскільки потрібне загальне розуміння управління землями з територіальними громадами та приватними суб’єктами, а також внесення змін до низки законів, зокрема в Земельний кодекс. Але до цього Україна рано чи пізно прийде», – наголосив він.

 

Також Вецкаганс додав, що АМПУ не може ігнорувати закони ринку, тому потрібно працювати над ефективністю та собівартістю послуг.

 

Наприклад, на рівні центрального апарату, де я почав процес оптимізації й розраховую, що в підсумку витрати скоротяться на 30%. За філіями в результаті детального аналізу ми прийшли до ідеї укрупнення портових адміністрацій за регіональною ознакою, як в Італії. Цього не потрібно боятися ані співробітникам, ані містам. Порти як були, так і залишаться, і більшість робочих місць збережеться. Але якісне управління дозволить перейти від виживання і їхнього субсидування за рахунок більш успішних філій до збалансованої роботи й використання наявних на місцях можливостей», – сказав керівник АМПУ.

 

Нагадаємо, що в Україні з’явився перший концесіонер, який розвиватиме великий морський торговий порт: компанія «Рісойл-Херсон» заявила про виграш у конкурсі на концесію майна Херсонського морського торгового порту.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується