У Туреччині виявлено новий вірус цитрусових

«Серйозне вірусне захворювання впливає на вирощування цитрусових в Туреччині і загрожує всім країнам Середземномор’я», – повідомляє Антоніно Катару, колишній президент Міжнародної організації цитрусової вірусології, пише Agri-gator

«Цією хворобою є CCD Citrus Chlorotic Dwarf, яка в основному вражає рослини лимону і грейпфруту, а також в незначній мірі рослини мандарину і клементину. Вірусна інфекція значно впливає на врожайність і якість плодів, а також на вегетативний розвиток крони”, – розповідає вчений.
За словами фахівця, симптоми проявляються у вигляді дрібних хлоротичних (світло-зелених) плям-точок, безладно розташованих на листках. Також серед характерних проявів вірусу можна відзначити побіління жилок листя. На просвіт на листках чітко виділяються окремі ділянки жилки листа або вся жилка. Вони здаються товстими і світлими, немов переповненими рідиною. Потім листя жовтіє і опадає.

Пошкоджене хворобою листя

Хвороба має схожість з цитрусовим трістеза вірусом (CTV), який на сьогоднішній день вважається найнебезпечнішим, з понад 30 вірусів, здатних вражати цитрусові культури.
Локально вірус CCD Citrus Chlorotic Dwarf передається білокрилкою (Parabemisia myricae).
За словами Антоніно Катару, для уникнення поширення вірусу, наразі вкрай важливо прийняти всі запобіжні заходи, попереджаючи відповідальні органи із захисту рослин на національному та європейському рівнях, щоб забезпечити прийняття відповідних заходів.
В іншому випадку, хвороба може становити загрозу промисловому цитрусоводству у всьому світі.

Agri-gator за інформацією Fresh.Plaza

Відповісти

Ваш email не публікується