Україна у 2019 році закрила 12 квот на безмитний експорт до ЄС

Станом на 24 грудня 2019 року, Україна повністю використала квоти на безмитний експорт агропродовольчої продукції до ЄС по 12 групам товарів: мед, цукор, крупи і борошно, оброблений крохмаль, оброблені томати, виноградний і яблучний соки, пшениця, кукурудза, м’ясо птиці, вершкове масло, оброблена продукція із зернових та крохмаль. Повідомляє прес-служба ассоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року ситуація особливо не змінилася – на початок грудня 2018 року Україною було закрито 11 квот на безмитний експорт з України до ЄС. Змінилися поставками солоду та пшеничної клейковини –  на кінець грудня 2019 року використано 83%, в той час як за аналогічний період 2018 року квоту було використано в повному обсязі. Відчутно збільшилися поставки цукру – на кінець грудня 2019 року Україна повністю використала квоту на цукор, а в 2018 році за аналогічний період лише на 56%.

Разом з тим, з жовтня 2017 року, терміном на 3 роки почали діяти додаткові квоти на 8 груп товарів: мед, крупи та борошно, оброблені томати, виноградний та яблучний соки, овес пшениця, ячмінь та кукурудза. Станом на кінець грудня 2019 року з додаткових квот закрито чотири: мед, оброблені томати, а також пшениця і кукурудза. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року ситуація не змінилася.

За даними щомісячного звіту Моніторингу агропродовольчої торгівлі в ЄС: динаміка до жовтня 2019 року Україна є третім найбільшим постачальником агропродовольчої продукції до ЄС, поступаючись лише США та Бразилії, проте випереджаючи по Китай і Аргентину.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується