Аграріям розповіли про особливості вирощування фенхелю

Сорти і гібриди фенхелю відрізняються термінами достигання, розмірами і компактністю дорослої рослини, а також, залежно від регіону адаптовані до різних умов вирощування.

Серед різновидів фенхелю найпопулярнішими на півдні країни вважаються: Чернівецький, Кримський, Зефір, Мерцишор, Оксамит Криму і Перцевий, у середній смузі: Лужниковський Семко, Рондо, Сопрано, Казанова, Аромат, Корвет і Молодець, пише ukr.media.

За словами фахівців, для вирощування фенхелю краще обирати сонячну або трохи затінену відкриту ділянку з рихлим багатим та родючим ґрунтом, захищену від холодних протягів. Найбільш невідповідний ґрунт для неї — важкий, кислий, глинистий, із застоєм води.

У середній смузі фенхель надійніше вирощувати через розсаду. На жаль, ця культура дуже погано переносить пересадки, тому потрібно мінімізувати їх кількість і сіяти з запасом.

Висівають насіння фенхелю у поживний ґрунт наприкінці квітня на глибину не більше 2,5-3 см. Вже за 14-20 діб з’являються перші сходи. Сіянці проріджують, а ще за тиждень пікірують у торф’яні горщики. На постійне місце рослини відправляють не раніше початку червня, розташовуючи їх на відстані 20 см і 50 см між рядами.

 

«Відразу після висадки, а потім і кожні 2-3 дні фенхель рясно поливають теплою водою та розпушують ґрунт, додатково рятуючи його від бур’янів. Пересихання ґрунту стимулює рослини випускати квітконоси, що зробить їх непридатними у їжу. Якщо ґрунт малородючий, то протягом сезону рослинам знадобляться 1-2 підживлення комплексним мінеральним добривом з основними мікроелементами. Кожні 2-3 тижні качанчики овочевого фенхелю підгортають або мульчують, щоб вони ставали білішими і більшими», — радять фахівці.

 

Збирають фенхель проводять за 2,5 місяці, коли діаметр їстівної частини стає 8-10 см (якщо качани переростуть, то можуть почати гірчити).

В якості прянощів фенхель можна заготовлювати з часу відростання, молоду зелень також вживають протягом усього періоду зростання. Хоча фенхель можна вважати холодостійким, у середній смузі взимку він найчастіше вимерзає тому культивується на наших городах як однорічна рослина.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується