Зберігання ягід в міжсезоння: поради експерта

Зимові місяці традиційно актуалізують перед багатьма ягідниками проблеми зберігання раніше зібраного врожаю. Адже загальновідомо, що ціни на продукцію в період міжсезоння значно вищі за ті, які пропонують трейдери в період збору ягоди, – пише Agri-gator

Прагнучи збільшити прибутковість власного бізнесу, багато виробників ягоди не знають нюансів їх правильного зберігання протягом тривалого періоду. Про великі та малі секрети зберігання ягоди докладно розповість директор компанії “Інсолар-Холод” Анатолій Богдан під час другої міжнародної конференції “S-FruitTransformation – 2020”, яка відбудеться в Києві 30-31 січня в Pochayna EventHall (ТЦ “GorodokGallery”, пр. Степана Бандери, 23).

У презентації Анатолія Богдана будуть детально розкриті теми зберігання свіжих ягід і кісточкових. Зокрема, фахівець докладно зупиниться на таких аспектах технологічного процесу як:

  • попереднє охолодження ягід і кісточкових;
  • режим зберігання лохини, черешні, червоної і чорної смородини та ін.;
  • відмінності зберігання в системі Palliflex і камерах РГС.

Як зазначає фахівець, найбільший ефект при зберіганні м’яких ягід досягається в холодильних камерах з регульованим газовим середовищем (РГС) при температурі 0-1 °С за умови вмісті кисню (О2) – 2-10% і вуглекислого газу (СО2) в межах 10 20%.

“Слід врахувати, що зберігання в камерах з РГС найбільш економічно обґрунтоване для підприємств з обсягами реалізації продукції від 10 т. Це більш економічний спосіб зберігання, відповідний для таких ягід, як лохина, смородина, черешня, вишня”, – зазначає Анатолій Богдан.

Якщо ж обсяги ягоди невеликі, то в якості одного із способів зберігання можна вибрати шокову заморозку. Існує два види такої заморозки – динамічна і статична.

Статична заморозка представляє собою заморозку продукції в камерах обладнаних шокфростером при температурі -35-42 °С. На спеціальних пересувних стелажах ягоди подаються в камеру, де протягом 3-4 годин відбувається заморозка продукції. Ця технологія забезпечує збереження всіх якостей свіжого продукту і робить це краще, ніж при інших способах заготівлі та зберігання.

“У свою чергу, динамічний вид шокової заморозки здійснюється за допомогою швидкоморозильних тунелів. Продуктивність в даному випадку починається від 1 тонни продукції на годину. Тобто, даний варіант заморозки більше підходить для повноцінних підприємств по переробці плодоовочевої продукції з великими обсягами виробництва”, – коментує Анатолій Богдан.

“При цьому необхідно пам’ятати, що для того, щоб якомога більше продовжити термін зберігання ягоди її необхідно максимально швидко охолодити одразу ж після збирання”, – ділиться професійними секретом директор “Інсолар-Холод”.

Експерт також зазначає, що для довгострокового зберігання ягоди її необхідно також досить швидко заморозити, зокрема дотримуючись технології шокової заморозки. При цьому температура зберігання повинна становити близько – 24 °С.

Гравці ягідного ринку в ході заходу також зможуть відвідати промо-стіл №21 і отримати відповіді кваліфікованих фахівців компанії “Інсолар-Холод” на актуальні питання, що стосуються:

  • початку будівництва сучасного сховища з РГС;
  • переваг зберігання ягід і кісточкових при використанні системи Palliflex;
  • правильної організації процесу заморожування і зберігання ягід та кісточкових;
  • тунелів шокової заморозки і камер статичної заморозки.

 

Agri-gator за інформацією EastFruit

Відповісти

Ваш email не публікується