Прогноз: виробництво апельсинового соку в ЄС знизиться на 16%

У сезоні 2019/2020 виробництво апельсинового соку в ЄС знизиться на 16% та складе 81 тис. тонн. Такий прогноз опублікувало Міністерство сільського господарства США (USDA) у своєму звіті – повідомляє Українська плодоовочева асоціація.
Основною причиною зниження виробництва соку є скорочення валового збору апельсинів в Іспанії, яка є провідним виробником цих фруктів. Очікується, що обсяги апельсинів для переробки в Італії також суттєво знизяться у порівнянні з минулорічними показниками, через дефіцит запасів цих фруктів.

 

«Хоча апельсиновий сік є найпопулярнішим соком в ЄС, його конкуренція з іншими безалкогольними напоями та фруктовими соками загострюється. В останні роки така конкуренція суттєво вплинула на зменшення споживання апельсинового соку в ЄС. Прогнозується, що в сезоні 2019/20 років споживання апельсинового соку продовжить негативну тенденцію. Наразі чотирнадцять країн ЄС, включаючи Іспанію, розробляють рекламну кампанію під назвою Fruit Juice Matters, яка спрямована на підвищення споживання фруктових соків в регіоні», – коментує ситуацію з посиланням на USDA, директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

 

Що стосується міжнародної торгівлі, то ЄС залишається нетто-імпортером апельсинового соку. Так, в сезоні 2018/2019 ЄС імпортував 657,6 тис. тонн цієї продукції, загальною вартістю 1,37 млрд доларів. Основним постачальником апельсинового соку на ринки ЄС є Бразилія, яка поставляє майже 88% від загального об’єму імпортованої продукції. В той же час, минулого сезону ЄС експортувала 60 тис. тонн апельсинового соку, загальною вартістю 149 млн доларів. Головними імпортерами соку з ЄС є Швейцарія, Норвегія, Саудівська Аравія, Японія, Північна Корея та Китай. Однак, експерти прогнозують, що показники експорту апельсинового соку з ЄС зменшаться, а показники імпорту, навпаки, зростуть на фоні суттєвого зменшення виробництва.

 

Отримати фахову консультацію від експертів УПОА щодо аналізу ринків плодоовочевої продукції та з інших питань, можно звернувшись за:

тел. +380 (95) 690 79 36
ел. пошта: semenkramarenko@fruit-ukraine.org
Семен Крамаренко

тел. +380 (99) 737 17 92
ел. пошта: zvereva.pr@gmail.com
Катерина Звєрєва
Agri-gator  за інформацією Fruit-Ukraine.org

Відповісти

Ваш email не публікується