Тимофій Милованов розповів про коефіцієнт кредитного ризику під заставу землі

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов пояснив нюанси постанови НБУ № 351 «Про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями». Відбулося це під час публічного обговорення фінальної версії закону про ринок землі 2178-10.

Милованов повідомив, що постанова НБУ №351, яка декларує обсяги землі та коефіцієнт застави, має низку нюансів.

«Коли ви ідете і берете кредит під заставу земельної ділянки, вам вартість землі зараховують під певний коефіціент. Таким чином, якщо у вас цей коефіціент маленький, вам доведеться попередньо внести частину коштів зі своєї кишені. Сьогодні коефіцієнт становить 0,35. Чому він такий маленький? Цей коефіцієнт низький саме через відсутність ринку землі. Чому 0,35? Тому що – це неліквідний актив. Після наших розмов з НБУ, банк готовий передивитися цю постанову і підняти цей коефіцієнт, але за умови ліквідного ринку землі. Тож врешті-решт від цього виграють не тільки ті, хто захоче купити землю але й ті, хто сьогодні володіє землею. Коефіцієнт застави підніметься», – заявив Тимофій Милованов.

Нагадаємо, раніше вже називали 5 важливих фінансових моментів у законопроекті про ринок землі

За словами Милованова, спроба створити високу конкуренцію серед банків, які будуть кредитувати аграріїв, спонукала авторів законопроекту №2178-10 мінімізувати кількість обмежень.

 

Саме тому там немає обмежень, немає обмежень по стягненням, але є вимога, щоб вони не могли стати власниками землі. Є вимога обов’язкового продажу в прозорий спосіб. Земельний ринок нам потрібен, в першу чергу для створення ринкової ціни на землю. А ринкова ціна потрібна для того, щоб планувати свій бізнес не на рік чи два вперед, а на 5-10-30 років. Суть ринку – з’ясувати і показати справжню ціну активів інвесторам, щоб було зрозуміло чи варто вкладати гроші», – заявив міністр.

 

Також Милованов розповів про взаємозв’язок держпідтримки та високої доданої вартості.

«Сьогодні додана вартість української землі в 2 рази менша за аналогічні показники Польщі. І це відповідь на питання чому у нас така низька державна підтримка аграріїв. Якщо ми не вміємо заробляти високу додану вартість на землі, як у Польщі, то ми не можемо і розраховувати на таку ж державну підтримку аграрного сектору, як там. А для того щоб додаткова вартість зросла, потрібна інфраструктура; інвестиції; потрібна переробка; потрібні «довгі» й дешеві гроші; потрібні влісники, які дбають про власний бізнес і які мають гарантований захист цього бізнесу. Саме тому нам потрібен цей земельний ринок. На жаль, він запускається лише сьогодні, а не 20 років тому. Ці 20 років було вкрадено в українського суспільства», – заявив Тимофій Милованов.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується