Нішеві культури — своєрідна подушка безпеки для аграріїв України

Нішеві культури для аграріїв — це своєрідна подушка безпеки, яка гарантує їм додаткові прибутки і дає змогу розв’язувати багато агрономічних проблем: страхуватися від посухи або відновлювати ґрунт, пересівати загиблі озимі.

Так вважає заступник директора департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Олег Палій. За його словами, на цьому ринку серед виробників спостерігається набагато менша конкуренція.

“На Полтавщині найпоширеніші нішеві культури — жито, овес, гречка, нут, сочевиця, сорго, гірчиця, квасоля, льон кудряш (олійний), соняшник високоолеїновий та кондитерський. Виробництво цих культур зростає через попит на ринках Африки та Пакистану.

Розширюють у господарствах області й площі під ягідниками. Зокрема у Диканському районі посаджено найбільше в Україні органічної малини — 13 гектарів. Її сертифіковано як органічну й замороженою експортують”, – зазначив Олег Палій.

“У межах регіональної програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямами на період до 2020 року додатково посаджено 35,6 гектара плодово-ягідних насаджень, компенсовано господарствам 1,3 мільйона гривень.

Виробництвом цієї продукції у нас займаються ПСП “Майбородівське”, ТОВ “АПК Докучаєвські чорноземи”, ТОВ “Фрукти Полтавщини”, ФГ “Еко-Маяк”, ФГ “Гарант”, – нагадав посадовець.

“Цією програмою передбачено фінансову підтримку обсягом до 500 тисяч гривень терміном до п’яти років суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність в аграрному секторі, на витрати, пов’язані з розвитком садівництва, ягідництва, овочівництва, виробництва органічної продукції, вирощування грибів, лікарських рослин та інших нішевих культур.

Торік надано кредит 500 тисяч гривень ФГ “Віра-1″ (Котелевський район) на втілення бізнес-плану з вирощування нуту на площі 20 гектарів і на таку саму суму — ФОП Пішняк — на висаджування фундука на площі 4,4 гектара”, – розповів Олег Палій.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Урядовий кур’єр 

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується