На ринку вітчизняних міндобрив зафіксовано зниження закупівельних цін

Багато вітчизняних виробників добрив призупинило виробництво передусім через високу собівартість продукції. Окрім цього, на зниження закупівельних цін вплинуло: зростання імпорту добрив та укріпленням на валютному ринку гривні відносно долара та євро.

Про це йдеться на сайті Департаменту АПР Донецької ОДА.

Зокрема, останнім часом на ринку аміачної селітри відбулося певне коливання цінової ситуації. Станом на 10 січня 2020 року ціна на цей вид добрив становила 7,2 тис. грн/т, тоді як на аналогічну дату 2019 року вона була на рівні 11,3 тис. грн/т, тобто відбулося зниження ціни на 4,1 тис. грн/т (36,3%).

Також, значно знизилась ціна на карбамід (Черкаське ПАТ «Азот») та становить 8,0 тис. грн/т (станом на 10.01.2019 — 11,5 тис. грн/т); ціна на КАС-32 становить 6,1 тис. грн/т (станом на 10.01.2019 — 9,5 тис. грн/т).

За інформацією експертів такі коливання відбуваються за рахунок зростання імпорту добрив та укріпленням на валютному ринку гривні відносно долара США та євро, внаслідок чого імпорт мінеральних добрив є більш вигідним та дозволяє знизити їх вартість.

За останніми даними аналізу у 2019 році серед доволі значної кількості вітчизняних підприємств-виробників міндобрив, безпосередньо постачанням продукції займаються ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», ПАТ «Азот», ПАТ «Рівнеазот», Одеський припортовий завод, ПАТ «ДніпроАзот», а також ПрАТ «Дніпровський завод мінеральних добрив».

Моніторинг цін на мінеральні добрива станом на 10 січня 2020 року

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується