100 мільйонів років в бурштині: дослідники виявили найстарішу окам’янілу цвіль

Міжнародна дослідницька група палеонтологів та біологів з університетів Геттінгена і Гельсінкі і Американського музею природної історії виявила в М’янмі найстарішу слизову цвіль ідентифіковану на сьогоднішній день. Скам’янілості близько 100 мільйонів років, – повідомляє Agri-gator
Вивчення еволюційної історії слизової цвілі (міксоміцетів) було ускладнено, зважаючи на надзвичайну рідкість даного виду. До сих пір було всього два підтверджених повідомлення про знахідки скам’янілостей цвілі. Знайденим міксоміцетам «всього» 35-40 мільйонів років. За словами дослідників, відкриття копалин слизової цвілі малоймовірно, тому що їх плодові тіла надзвичайно недовговічні. Саме тому вчені були вражені ланцюгом подій, яка, мабуть, привела до збереження цієї виявленої скам’янілості.
«Цвіль, найімовірніше, була відірвана від кори дерева ящіркою, яка також потрапила в липку деревну смолу», – повідомляє подробиці Йуко Ріккінен, професор Гельсінського університету. Саме завдяки діям ящірки, цвілі вдалося зберегтися на такий довгий час.

Група з кількох плодоносних тел слизової цвілі (міксоміцетів) довжиною близько 2,5 міліметрів в бурштині

Що являє собою подібна слизова цвіль?
За класифікацією її відносять до протистів, а ця група – «збірна солянка» з еукаріотів, не придатних на роль ні тварин, ні рослин, ні грибів. Міксоміцетів об’єднують в одну групу з амебами за те, що будь-яка нормальні міксоміцети більшу частину свого життя проводять у вигляді плазмодія – величезної многоядерной клітини. На погляд сучасної людини – це така собі желеподібна куля, здатна рухатися.
Дослідники були здивовані відкриттям, що цвіль слизу може бути легко віднесена до роду, все ще існуючому сьогодні.
«Скам’янілість дає унікальну інформацію про довговічність екологічних адаптацій миксомицетів», – пояснює палеонтолог професор Олександр Шмідт з Геттінгенського університету, провідний автор дослідження.
Примітно, що бурштин був привезений з гірського району М’янми, який відрізняється великою кількістю опадів і безліччю річок. Корінне населення називає його “місцем, де живуть демони”.
В даному регіоні і раніше знаходили незвичайні скам’янілості доісторичних істот. Це говорить про те, що в давнину тут існувала унікальна екосистема.
Agri-gator за інформацією Phys.org

Відповісти

Ваш email не публікується