Смертельне пробудження: почалося виверження вулкану Таал на Філіппінах

Філіппінська влада закликала до «повної евакуації» майже півмільйону людей біля столиці Маніли через можливість вибухового виверження. Вулкан Таал викинув стовп попелу у неділю, 12 січня, пише The Guardian, – повідомляє Agri-gator

Вулкан Таал, розташований приблизно в 37 милях (60 км) на південь від столиці Маніли на острові Лусон, є одним з найактивніших в країні. Знімки з місця події, зроблені в понеділок, показують потоки лави, які починає вивергати вулканічне жерло, небо над яким все ще густе і темне з попелястим хмарами.

Філіппінський інститут вулканології і сейсмології (PHIVOLCS) підняв тривогу до рівня 4, що означає, що «вибухове виверження» може відбутися в найближчі години або дні. Його найвищий рівень тривоги – рівень 5, який вказує на те, що відбувається виверження.

«Вулкан насправді не дуже великий, але вважається одним з найнебезпечніших в світі через кількість людей, які живуть в його безпосередній близькості», – сказав Ерік Клеметті, вулканолог з Університету Денісон.

PHIVOLCS запросив «повну евакуацію» тих, хто знаходиться в радіусі 17 км (10,5 миль) навколо вулкана. За даними Управління ООН з координації гуманітарних питань, в цьому районі, який вважається зоною вулканічної небезпеки, проживає більше 450 000 жителів.

Читайте також: В Австралії скинули з повітря тонни моркви і картоплі для постраждалих від пожеж кенгуру

Станом на понеділок, понад 16 400 осіб шукали притулок в центрах евакуації, створених владою. Загальна кількість евакуйованих, ймовірно, буде вище. Такі організації, як Червоний Хрест, також надають допомогу в евакуації, відправляючи рятувальні машини і припаси.

Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується