В Україні відбувається знищення сільських територій навколо міст обласного значення, – експер

Сьогодні в Україні відбувається знищення сільських територій навколо міст обласного значення. Про це у бліц-інтерв’ю АgroРolit.com  розповів перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації громад Іван Фурсенко.

«Закон передбачає дві норми: по-перше — виключення обласних рад із моделі формування спроможних громад на території їхньої області; по-друге — можливість об’єднання виключно у відповідності з перспективними планами, які будуть сформовані облдержадміністраціями та затверджені Кабміном. Після прийняття змін до закону №348-ІХ «Про добровільне об’єднання громад» активізувалися голови ОДА і починають перемальовувати ті плани, які були створені раніше. Також пробують долучати одна до одної уже об’єднані громади, робити з двох, трьох громад одну»,  – сказав Фурсенко.

За його словами, зміна закону про добровільне об’єднання громад призведе до того, що громади очолять представники правлячої політсили «Слуга народу».

 

Немає такої чисельності потенційних депутатів та голів, щоб закрити керівні посади по всій Україні у тій кількості громад, яка була спланована раніше,  – наголосив він.

 

Нагадаємо, що відмова депутатів обмежувати максимальну кількість земель у власності на місцевому рівні до 35% території місцевих громад створить умови для монополізації ринку землі на місцевому рівні. 

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується