“Вітчизняні сорти картоплі мають низький попит серед українських виробників” – виконавчий директор УАВК

“В промисловому сегменті переважають сорти іноземної селекції, всього на 10% площ в нас вирощуються вітчизняні сорти. Можна казати, що ними користуються дрібні виробники, які мають 1-3 га. Потужні підприємства роблять ставку тільки на імпортні сорти”, – повідомляє виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі, Оксана Руженкова під час конференції «Овочі та фрукти України-2019. Експортний прорив» – повідомляє Agri-gator 

За словами Оксани Руженкової, виробничі площі під картоплею у підприємствах УАВК сягнули близько 7,6 тис. га, що становить 20% від усього виробничого сегменту вітчизняного картоплярства. У 2018 році ця цифра була меншою – 6,8 тис. га. Крім цього, середня врожайність професійних господарств становила 28-36 тис./га.
Читайте також: В Україні дешевшає картопля, однак купувати її ніхто не поспішає

Найбільш врожайними сортами цього року, виконавчий директор УАВК називає Гранаду та Арізону: обидва сорти давали не менше 68-70 т/га, та користувалися надзвичайним попитом серед виробників. Новими гравцями картопляного ринку стали сорти Рене та Есмі: вони показали чудовий результат, по 47 тонн з гектару. Але справжньою “улюбленицею” українських виробників залишається сорт Беллароза.
“Крупні підприємства в останні роки відмовлялися од сорта Беллароза, вважаючи сорт застарим. Але цього року він настільки гарно, що за дощів, що за посухи показав 32-36 тонн з га, що один із крупних агрохолдингів запросив саме цей сорт на наступний рік”, – розповідає Оксана Руженкова.
Також виконавчий директор УАВК зазначила, що цього року у сховища закладено менше картоплі власного українського виробництва ніж торік, приблизно 135 тис.тонн.
“У минулому сезоні цей показник становив 169 тис. тонн”, – зазначає Руженкова.
Agri – gator

Відповісти

Ваш email не публікується