В Україні зростають площі під енергетичними культурами

Посівні площі під енергетичними культурами в Україні збільшились до 2-3 тис. га.

За словами фахівців, плантації енергетичних культур, які спеціально вирощують для використання в якості біопалива та подальшого виробництва енергії, збільшуються через значне подорожчання викопного палива і недостатню кількість природних запасів, передає agroday.com.ua.

Енергетичні верба і тополя, павлонія, а також міскантус та сорго набувають популярності серед аграріїв, зауважує кандидат економічних наук Юрій Кернасюк.

 

«Якщо сорго, міскантус, світчграс та інші енергетичні рослини є вже досить відомими серед українських аграріїв, то, наприклад, павловнію почали вирощувати лише останні два роки», — зазначає науковець.

 

Павловнія — це швидкоросле дерево, яке має високі показники тепловіддачі і придатне для використання в якості сировини для виробництва паливних брикетів та пелет.

Павлонію, яка здатна поглинати велику кількість вуглецю СО2 та запобігати ерозії ґрунту, можна вирощувати на бідних поживними речовинами й забруднених ґрунтах.

Один саджанець павловнії коштує 150 грн вроздріб та 60 грн оптом. В середньому на 1 га можна вирощувати до 1000 дерев і це обійдеться приблизно у 600-1500 грн.

За даними Держстату, за останні 10 років частка енергії, яку отримують від біопалива і відходів у загальному енергоспоживанні України зросла більш ніж втричі. Передбачається, що до 2030 року цей показник становитиме близько 5,6-10%.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується