Мораторій на продаж землі є найбільшою перешкодою для залучення інвестицій — Світовий банк

Зняття мораторію на продаж землі сільгосппризначення і створення прозорого та ефективного ринку має потенціал прискорити економічне зростання в Україні на 0,5-1,5% на рік протягом наступних 5 років.

Про це йдеться у заяві Світового банку.

“Україна має найбільші площі сільськогосподарських земель в Європі, однак продуктивність сільського господарства складає лише мізерну частину від тієї, яку мають інші європейські країни.

Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення є найбільшою перешкодою для залучення необхідних інвестицій та збільшення продуктивності сектору. Відсутність ринку землі не створює належної ринкової мотивації для найбільш ефективного використання землі та інвестицій, які б могли допомогти збільшити продуктивність”, – наголосили у Світовому банку.

“Проєкт закону про ринок землі, ухвалений минулого тижня парламентом у першому читанні, є важливим історичним проривом”, – зазначив Фарук Кхан, провідний економіст Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України.

“Ухвалення цього закону разом із іншим законодавством, що створює необхідні запобіжники для забезпечення прозорості та ефективності у сфері земельних відносин, буде важливим фундаментом  для покращення перспектив економічного зростання України у майбутньому”, – додав він.

ІЦ УАК за матеріалами Економічна Правда

Джерело http://agroconf.org

Відповісти

Ваш email не публікується