Китайський артишок може стати перспективною культурою для нішевого виробництва

Вирощувати стахіс, або як його ще називають, китайський артишок не складно, культура невимоглива до ґрунтів — може зростати на будь-яких, окрім надмірно кислих і заболочених. Батьківщина цієї рослини — гірські райони Китаю.

Рослина холодостійка, бульби зберігають життєздатність у ґрунті навіть за дуже суворих морозів. Найзручніший спосіб розмноження — бульбами. Оскільки рослина не боїться холоду, висаджувати її можна або у кінці квітня або у кінці вересня, пише ukr.media.

За словами фахівців, добрими попередниками для стахіса є огірки, томати, солодкий перець, баклажани, цибуля, часник. А ось на місці картоплі чи капусти його висаджувати не рекомендують — у рослин можуть бути спільні шкідники (совки, дротянка).

«Перед посадкою ґрунт слід підготувати заздалегідь — внести під перекопування перегній або гній, а пізніше — комплексне мінеральне добриво. Великі бульби, попередньо вимочені у розчині марганцівки і обсушені, розміщують на грядці за схемою 30 см між майбутніми рослинами і 40 см між рядами на глибину близько 6-9 см», — радять фахівці.

Сходів після посадки стахіса доведеться чекати 2-3 тижні. Рослини потрібно регулярно поливати, розпушувати міжряддя. На бідних ґрунтах необхідно їх один раз підгодувати мінеральними добривами (20-25 г на 1 кв. м), кілька разів на сезон прополоти, а під час квітнення у серпні-вересні обережно підгорнути, щоб на підземних стеблах-столонах сформувалося більше бульбочок.

Основна підземна маса формується у серпні-вересні, тому прибирання стахіса розпочинають зазвичай на початку жовтня.

Призначений для швидкого вживання стахіс зберігають у поліетиленових пакетах у холодильнику, для тривалого зберігання бульби укладають у ящики із сухим піском і поміщають у льох за температури 0-3°С і вологості 90%.

За нестачі місця бульби стахіса можна зберігати до весни просто на городі — не викопуючи їх із ґрунту восени. Бульби, що перезимували, навесні дають пагони, які можна пересаджувати з корінням, використовуючи як розсаду.

За багаторічного вирощування стахіс може зростати на ділянці 5-6 років, не знижуючи врожайності.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується