Ціни на свинину в Болгарії досягли десятирічного максимуму

0

Болгарія суттєво постраждала від африканської чуми свиней. Кілька спалахів АЧС, зафіксованих в літні місяці, призвели до зменшення поголів’я свиней у країні на 30%, а ціни на свинину за кілька місяців зросли на 45%.

Наразі котирування цього виду м’яса в Болгарії становлять майже 4,5 євро, це найвищий рівень цін за останні 10 років. Головна причина різкого злету вартості – африканська чума свиней.

За словами Світли Чамової, виконавчого директора Асоціації м’ясопереробників в Болгарії, нинішня ситуація на ринку країни становить загрозу для переробників, оскільки обсяги скорочення стада свиней є драматичними.

“Ми втратили майже 30% поголів’я через спалахи АЧС. Ми дійсно не знаємо, що очікує на галузь у 2020 році”, – заявила вона в коментарі для EuroMeat News під час робочої поїздки в Бухарест.

Комісія з моніторингу ринку Болгарії стежить за цінами, а урядові чиновники заявляють, що нададуть підтримку галузі, якщо ціни знову підскочать. Болгарські виробники та переробники очікують, що до кінця 2019 року котирування продовжать зростати. Тим часом, через подорожчання болгарські споживачі почали переорієнтовуватися зі свинини на птицю чи яловичину.

Meat-Inform

Джерело https://meat-inform.com

Відповісти

Ваш email не публікується