«Ініціатива продавати землю іноземцям – це злочин» – президент Української аграрної конфедерації

За словами президента Української аграрної конфедерації Леоніда Козаченко, наразі у представників малого та середнього агробізнесу немає фінансових ресурсів для того щоб викупити землю
В інтерв’ю для Agro.FM Козаченко висловив свою думку відносно двох найбільш актуальних проблем аграрного сектору – рейдерства та відкриття ринку землі.
За словами президента Української аграрної конфедерації, сьогодні в аграрній сфері панує свавілля у всьому, що пов’язане із землею. Збільшення кількості випадків рейдерських захоплень виникло через те, що винуваті в цих процесах люди залишаються без покарання.
Читайте також: Як убезпечити себе від рейдерства в умовах відкриття ринку землі
«Те, що ми маємо сьогодні, в першу чергу лежить в площині безкарності чиновників, і в другу чергу тих злочинців, які спонукають порушувати закон. І доки ми не почнемо наводити порядок на цій арені, ситуація не зміниться» – каже Козаченко.
Крім цього, президент конфедерації назвав злочином ініціативу влади продавати землю іноземцям.
«Так званий вільний ліберальний ринок в якому можуть брати участь суб’єкти іноземного походження – це злочин, так не можна поступати в нашій державі. Земля – єдиний актив, який має таку велику ліквідність. І за оцінкою експертів, вартість цього активу буде суттєво зростати мінімум в 25% у рік. Почати обіг цих активів, відкрити цей ринок та віддати землю іноземцям – це жахлива помилка» – продовжує Козаченко.
На думку фахівця, сьогодні найбільша проблема фермерів полягає у тому, що більшість з них не можуть знайти фінансові ресурси для того щоб купувати цю землю.
«Програми, які пропонує держава, і ті, які ініціює світовий банк можуть забезпечити лише 8% українських суб’єктів, які хочуть купити землю. 92% не зможуть цього зробити. Якщо зайдуть іноземці, вони зроблять усе можливе і неможливе, для того щоб викупити цю землю. Наразі, для країн, які входять в рейтинг топ-10 найбагатших країн світу, проблема забезпечення продовольства в найближчі роки виходить на перший план. У наших фермерів, у малого та середнього бізнесу немає коштів приймати участь у цьому процесі» – каже президент конфедерації.
За словами Леоніда Козаченко, один із можливих сприятливих сценаріїв полягає у створенні інструменту фінансування, передавши під заставу державні землі, які сьогодні хочуть передати місцевим громадам в управління. Ці приблизно 7 млн.га можна використати для залучення понад 10 млрд. доларів. Половина цих коштів необхідна для забезпечення запуску обігу земель, а ще половину коштів можна витратити для фонду розвитку регіонів.

Agri – Gator

Відповісти

Ваш email не публікується