Український шрот втрачає позиції на міжнародному ринку

Експортні котирування на український шрот соняшнику в гранулах залишаються на стабільному рівні на тлі низького попиту і сильної конкуренції з боку пропозицій з Росії.

Про це повідомляє прес-служба  компанія Refinitiv Agriculture.

За даними аналітиків компаніх активізація на ринку може з’явитися в преміальному секторі.

«В даний час український ринок соняшникової шроту в гранулах є низьколіквідні і малоактивним, відзначають оператори ринку. Купівельного попиту майже немає: найближчі імпортери виробляють закупівлі шроту в основному з Росії, деякі покупці зайняли вичікувальну позицію», — повідомляє Refinitiv Agriculture з посиланням на коментарі трейдерів.

Також зауважується, що низький попит і висока конкуренція з боку російського товару забезпечують котируванням номінальний рівень — $195-200 за тонну на базисі FOB Одеса вже протягом декількох тижнів.

«У той же час, на ринку з’явився попит на гранульований шрот з боку китайських імпортерів, ціни яких знаходяться на рівні трохи вище $200 за тонну FOB. Пропозиції експортерів для поставок в Китай перевищують рівень в $210 за тонну. Однак українські трейдери відзначають, що “китайські імпортери збирають індикації”, про укладення угод інформації поки немає», — додали в компанії.

Нагадаємо, в Україні виробництво соєвої олії збільшилось на 38%, шроту — на 35%.

Джерело https://agravery.com

Відповісти

Ваш email не публікується